Foto: Sam Buchli

Po udanym debiucie e-wyścigów podczas niedzielnego De Ronde van Vlaanderen Lockdown Edition , również organizatorzy Tour de Suisse zdecydowali się na organizację tego typu eventu.

Wiemy już, że w 2020 roku Tour de Suisse w swojej tradycyjnej formie nie odbędzie się. Mimo tego organizatorzy we współpracy z firmą Velon planują, aby w dniach 22-26 kwietnia odbyła się ona w formie wirtualnego wyścigu na platformie Rouvy. W tego typu ściganiu ma wziąć udział 16 ekip z World Touru oraz dwie inne, którymi będą Rally Racing i reprezentacja Szwajcarii. Każda z drużyn ma być reprezentowana przez trójkę kolarzy. Na temat tego pomysłu wypowiedział się wiceszef szwajcarskiego wyścigu Joko Vogel.

Jesteśmy onieśmieleni tym, jak wiele zespołów potwierdziło swój udział w The Digital Swiss 5 w tak krótkim czasie. To pokazuje nam, że zapotrzebowanie na takie wydarzenia jest bardzo duże i bardzo doceniane. Zawodowcy mają możliwość rywalizowania i zobaczenia, jak stoją ze swoją formą. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy wyścig i dziękujemy wszystkim za odwagę dołączenia do nas w tej przygodzie

– powiedział Vogel.

Lista drużyn, które wezmą udział w wirtualnym Tour de Suisse:

AG2R La Mondiale
BORA-hansgrohe
CCC Team
Deceuninck – Quick-Step Team
EF Pro Cycling
Groupama-FDJ
Israel Start-Up Nation
Lotto Soudal
Mitchelton-SCOTT
Movistar Team
NTT Pro Cycling
Rally Cycling
Team INEOS
Team Jumbo-Visma
Team Sunweb
Total Direct Energie
Trek – Segafredo
Reprezentacja Szwajcarii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments