Nicolas Roche (Team Sunweb) wygrał trzeci etap Digital Swiss 5. Michał Kwiatkowski (Team Ineos) na szóstym miejscu.

Trzeci etap Digital Swiss 5, czyli „wirtualnego Tour de Suisse” liczył 33 kilometry. Na trasie z Fiesch na szczyt Nufenenpass zawodnicy w sumie mieli do pokonania nieco ponad 1500 metrów przewyższenia.

Wśród rywalizujących kolarzy był dzisiaj między innymi Michał Kwiatkowski (Team Ineos).

Od samego początku mocno ruszyła dwójka zawodników: James Whelan (EF Pro Cycling) i Pierre Latour (AG2R La Mondiale). Dość szybko tempo zwiększył Latour i po trzech kilometrach wyprzedzał Whelana o ponad 200 metrów. W okolicach ósmego miejsca kręcił „Kwiato”.

Latour błyskawicznie powiększał swoją przewagę, a Michał Kwiatkowski piął się w górę klasyfikacji. W połowie dystansu Francuz pokonał kilometr więcej niż jadący na drugim miejscu Nicolas Roche (Sunweb). Piąty był „Kwiato”.

Na początku podjazdu został zdyskwalifikowany prowadzący w wyścigu Pierre Latour!

10 kilometrów przed metą prowadził Roche. 360 metrów tracił Larry Warbasse (AG2R La Mondiale), a kolejne 10 metrów „Kwiato” oraz Ilnur Zakarin (CCC Team).

Irlandczyk nie zwalniał tempa, a na drugie miejsce wysforował się Zakarin. Jednak zawodnik CCC Team nie zdołał „dogonić” prowadzącego Roche’a i ostatecznie musiał zadowolić się drugim miejscem.

Wygrał Nicolas Roche (Team Sunweb), a trzeci był Larry Warbasse (AG2R La Mondiale). Pod koniec rywalizacji trochę opadł z sił „Kwiato” i Polak ostatecznie uplasował się na szóstym miejscu.