Giro d'Italia / giroditalia.it

Młodzi kolarze poprowadzą belgijski zespół w drodze po wygrane etapy i wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej.

Szósty zawodnik ubiegłorocznej edycji wyścigu dookoła Włoch, Bob Jungels, będzie chciał poprawić swój w wynik z zeszłego roku. Luksemburczyk w tym roku nie błyszczał najwyższą formą, ale ukończył Tour de Romandie na ósmym miejscu i może “trafić z nogą” na najtrudniejszy, trzeci tydzień. Mistrz kraju z pewnością może liczyć na pomoc Erosa Capecchi, Laurensa de Plusa i Pietera Serry.

Na sprinterskich końcówkach zobaczymy za to debiutującego w Giro d’Italia Fernando Gavirię. Kolumbijczyk jeszcze nigdy nie startował w Wielkim Tourze i spróbuje się pokazać na wcześniejszych, płaskich etapach. Młody zawodnik ma już w tym sezonie cztery triumfy na koncie, ale nawet jeden sukces we Włoszech powinien spełnić jego ambicje. Głównymi członkami “pociągu” Gavirii będą Dries Devenyns, Ariel Maximiliano Richeze, Iljo Keisse i Davide Martinelli.

Nasz skład na Giro d’Italia jest młody, z trzema debiutantami, ale jesteśmy bardzo zmotywowani, żeby pokazać się na tym wyścigu. Po występie z zeszłego roku chcemy pomóc Bobowi Jungelsowi zrobić kolejny krok naprzód. Giro zawsze jest wyzwaniem, ale on jest przygotowany; zobaczymy jak sytuacja się potoczy i pierwsze oceny wystawimy po czasówce w Foligno. Oczywiście jesteśmy świadomi, że ciężki trzeci tydzień może mocno namieszać w klasyfikacji generalnej

– powiedział dyrektor sportowcy Quick-Step Floors Davide Bramati.