fot. Hammer Stavanger

Velon oraz Hong Kong Tourism Board, czyli organizatorzy zawodów z cyklu Hammer Series oraz wyścigu dla amatorów Hong Kong Cyclothon, podjęli decyzję o ich odwołaniu z powodu trwających w Hongkongu protestów. 

Protesty prodemokratyczne w Hongkongu trwają od kilku miesięcy, ale w ostatnich dniach nastąpiła ich eskalacja, bowiem policja postrzeliła jednego z kilkunastoletnich demonstrantów.

W związku z odwołaniem finałowych zawodów w Hongkongu, zwycięzcą cyklu Hammer Series 2019 została drużyna Jumbo-Visma. Holendrzy objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej po Hammer Stavanger, a w Limburgii zajęli drugie miejsce, utrzymując pozycję liderów. Drużyna Deceuninck-Quick Step zajęła drugie miejsce w ogólnym zestawieniu, zaś Team Sunweb uplasował się na najniższym stopniu podium.

– Jest nam bardzo przykro, że kibice nie obejrzą rywalizacji najlepszych kolarzy na świecie o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Hammer Series w Hongkongu. Jednakże, drużyna Jumbo-Visma była w tym sezonie bardzo mocna i zasłużyła na ten tytuł. Obecnie jesteśmy w połowie planowania przyszłorocznej serii i chcemy wrócić do Hongkongu, gdzie ponownie odbyłyby się zawody kończące

– powiedział Graham Bartlett, szef firmy Velon.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments