Fot. Dimension Data

Trudno spodziewać się, że drużyna Dimension Data będzie odgrywała kluczowe role w setnej edycji Giro d`Italia, ale z pewnością doczekamy się walki i aktywnej jazdy kolarzy z RPA. 

Dimension Data po raz drugi w historii wystartuje w Giro d`Italia. W jej składzie znaleźli się kolarze, którzy są w stanie pokazywać się w każdym terenie. Igor Antón, Natnael Berhane i Omar Fraile będą próbowali swoich sił w górach; Kristian Sbaragli i Ryan Gibbons, który zadebiutuje w wielkim tourze, są kartami, które mają być rozgrywane w sprintach. Jacques Janse van Rensburg, Daniel Teklehaimanot oraz Johann van Zyl będą nadawać tempo w górach, a Nathan Haas będzie szukał szczęścia w pofałdowanym terenie.

To przywilej startować w setnej edycji Giro d`Italia, zarówno dla całej drużyny, jak i dla Qhubeki. Nie możemy się doczekać tego spektakularnego wyścigu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy wystawić bardzo mocny skład z pięcioma kolarzami z Afryki, pośród których jest młody Ryan Gibbons, który po raz pierwszy w karierze wystartuje w wielkim tourze. To dla niego coś absolutnie niesamowitego, ale jednocześnie pokazuje, że nasza drużyna przeszła naprawdę długą drogę. Żywimy głęboką pasję do wyścigu Giro d`Italia oraz do włoskiego kolarstwa. W związku z tym wydarzeniem przekazaliśmy fundacji Qhubeka sto rowerów, na których będą jeździły dziewczynki

-powiedział Douglas Ryder, szef Dimension Data.

Jubileuszowa edycja Giro ma bardzo wymagającą trasę, zwłaszcza w trzecim tygodniu, kiedy to rozstrzygną się losy klasyfikacji generalnej. Przed trzecią częścią wyścigu będziemy mieli wiele możliwości, w których będziemy mogli powalczyć o etapową wygraną. Niektóre z tych odcinków są typowo sprinterskie, ale inne mają „to coś”, co czyni je nieprzewidywalnymi i odpowiada charakterystyce włoskiego ścigania. Nasza drużyna będzie walczyła o zwycięstwo na wcześniejszych etapach, ale będziemy także starali się czerpać z doświadczenia Igora Antona, który wystartuje w osiemnastym wielkim tourze w karierze. Podobnie jak Omar Fraile, który także jest w stanie osiągnąć dobry rezultat w trzecim tygodniu wyścigu

-powiedział Bingen Fernandez, dyrektor sportowy Dimension Data.

Pełny skład drużyny Dimension Data na Giro d`Italia 2017:  Igor Antón, Natnael Berhane, Omar Fraile, Ryan Gibbons, Nathan Haas, Jacques Janse van Rensburg, Kristian Sbaragli, Daniel Teklehaimanot oraz Johann Van Zyl.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments