Polska ekipa po roku przerwy wraca na Giro. Piotr Wadecki wybrał szeroką kadrę 12 zawodników, a spośród nich wybierze ostateczną dziewiątkę która stanie na starcie w Alghero.

Wśród wybranych znaleźli się: Michał Paluta, Marcin Białobłocki, Jan Hirt, Leszek Pluciński, Maciej Paterski, Michal Schlegel, Łukasz Owsian, Adrian Kurek, Felix Grosschartner, Simone Ponzi, Jan Tratnik oraz Bronislau Samoilau.

Po świetnym wyścigu w Chorwacji pewniakami do startu w Giro wydają się być Jan Hirt i Felix Grosschartner, a także Polacy – Maciej Paterski i Marcin Białobłocki. Kolejne miejsca w składzie powinni zająć Adrian Kurek i Branislau Samoilau, którzy zadbają o to, by loga sponsorów były dobrze widoczne podczas długich ucieczek, a Jan Tratnik i Simone Ponzi będą opcją na sprinty z okrojonego peletonu.

Wydaje się, że powyższa ósemka jest optymalnym wyborem, a o pozostałe jedno miejsce będzie walczyć Michał Paluta, który pokazał się z dobrej strony walcząc w ucieczce podczas Amstel Gold Race oraz Michal Schlegel, który także ładnie pojechał w Chorwacji. Zostają więc jeszcze Leszek Pluciński oraz Łukasz Owsian, którzy także będą wartością dodaną do składu. Przed dyrektorem Piotrem Wadeckim trudny wybór, a ostateczną decyzję poznamy w najbliższych dniach.