CRÉDIT PHOTO NICOLAS GACHET - DIRECTVELO

Flavien Dassonville (HP BTP – Auber93) był najlepszy na drugim etapie Le Tour de Bretagne. Francuz został nowym liderem wyścigu. 

Drugiego dnia kolarze walczący o prymat w Le Tour de Bretagne mieli do pokonania ponad 202 kilometry z Saint-Launeuc do Saint-Pol-de-Léon. Po drodze musieli się zmagać z trzema dość ciężkimi podjazdami.

W ucieczkę dnia zabrali się:  Sean Bennett (USA), Kristoffer Skjerping (Joker-Icopal), Herman Dahl (Team Sparebanken Sor) i Gaëtan Pons (Leopard Pro Cycling). Na górskich premiach prym wiódł Bennett i to kolarz jeżdżący na co dzień w Jelly Belly p/b Maxxis został nowym liderem tej klasyfikacji. Przewaga ucieczki wyniosła maksymalnie cztery minuty.

50 kilometrów przed metą ucieczka przeszła do historii. Kolejny podjazd spowodował, że peleton mocno się podzielił. Na czele kręciła piątka zawodników, z której samotnie zaatakował Flavien Dassonville (HP BTP – Auber93). Francuz nie dawał za wygraną i dość szybko wypracował sobie przewagę.

Dassonville nie dał się doścignąć do samej mety i mógł cieszyć się z podwójnego triumfu. Oprócz etapowego skalpu został także nowym liderem klasyfikacja generalnej.

Drugi był Stan Dewulf (Lotto-Soudal U23), a trzeci Maxime Cam (Côtes d’Armor-Marie Morin).

W peletonie finiszował Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction). Natomiast Szymon Rekita i Szymon Sajnok ponieśli większe straty.

Wyniki drugiego etapu:

1 DASSONVILLE Flavien AUB les 202,7 km en 5h03’55” (moy. 40,018 km/h) (b : 13”)
2 * DEWULF Stan LOT à 29 (b : 6”)
3 CAM Maxime CAC à 29 (b : 6”)
4 MOTTIER Justin VCP à 29 (b : 3”)
5 * MACKINNON Sean SKT à 29
6 * TURGIS Tanguy BDT à 1 36 (b : 1”)
7 KRIEGER Alexander LPC à 1 44
8 * SKAARSETH Anders TJI à 1 44
9 DANIEL Maxime FVC à 1 44
10 PATOUX Cyrille VCP à 1 44
11 MARECZKO Jakub WIL à 1 44
12 * VAN GOMPEL Mathias LOT à 1 44
13 * HONORE Mikkel Froeli LOT à 1 44
14 MAGNUSSON Kim TTB à 1 44
15 * GESBERT Elie FVC à 1 44 1
16 * CULLAIGH Gabriel SEG à 1 44
17 * IRIZAR LASKURAIN Jul EUS à 1 44
18 SKJERPING Kristoffer TJI à 1 44 (b : 3”)
19 * BARTA William USA à 1 44
20 * SCOTT Jacob SKT à 1 44
21 * VANDERAERDEN Mass SKT à 1 44
22 * PLANCKAERT Emiel LOT à 1 44
23 SCHMIDT Fabien CAC à 1 44
24 GOUAULT Pierre AUB à 1 44
25 * MORIN Emmanuel SOJ à 1 44
26 LE MONTAGNER Benja CAC à 1 44
27 * TIETEMA Bas SKT à 1 44
28 NÕMMELA Aksel LPC à 1 44
29 * DE VRIES Hartthijs SEG à 1 44
30 SHAW Damien SKT à 1 44
31 ZEPUNTKE Ruben DSU à 1 44
32 CORBEL Erwann FVC à 1 44
33 KASPERKIEWICZ Przem SKT à 1 44
34 GUILLEMOT Frederic CAC à 1 44
35 TXOPERENA MATXIKOT EUS à 1 44
36 WETTERHALL Alexande TTB à 1 44
37 * RIOU Alan BZH à 1 44
38 FEILLU Brice FVC à 1 44
39 ARTUS Willy SOJ à 1 44
40 MASNADA Fausto ANS à 1 44
41 * FARANTAKIS Stylianos SOJ à 1 44
42 CALLEEUW Joeri RLM à 1 44
43 * VAN DEN BERG Julius SEG à 1 44
44 * GAREL Adrien VCP à 1 44
45 FERASSE Thibault ADT à 1 44
46 GOOS Marc DSU à 1 44
47 * GUERNALEC Thibault BZH à 1 44
48 VOGT Mario ATG à 1 44
49 RENAULT Maxime SOJ à 1 44
50 BROCKHOFF Jan LPC à 1 44
51 GUAY Julien SOJ à 1 44
52 LE LAVANDIER Maxime CAC à 1 44
53 * STORK Florian DSU à 1 44
54 TRONET Steven ADT à 1 44
55 * FOSS Tobias S. TJI à 1 44
56 VACHON Florian FVC à 1 44
57 * MAAS Jan SEG à 1 44
58 FONZI Giuseppe WIL à 1 44
59 * CAM Florian BZH à 1 44
60 ZHUPA Eugert WIL à 1 44
61 VENDRAME Andrea ANS à 1 44
62 TELLIER Luc VCP à 1 44
63 LARSEN Richard TTB à 1 44
64 GUYOT Yann ADT à 1 44
65 * ERIKSSON Lucas SEG à 1 44
66 GUILLOUX Freddie UCN à 1 44
67 GICQUIAU Ivan VCP à 1 44
68 ANTOMARCHI Julien RLM à 1 44
69 POZZATO Filippo WIL à 1 44
70 BALDO Nicolas AUB à 2 0
71 * DLAMINI Nicholas DDC à 2 2
72 * OWEN Logan USA à 2 26 2
73 LEDANOIS Kevin FVC à 2 47
74 * POWLESS Neilson USA à 2 50
75 * MÜLLER Reto BDT à 3 6
76 * SALMON Martin DSU à 3 13
77 OLABERRIA ARRUABAR EUS à 3 13
78 REKITA Szymon LPC à 4 2
79 * KASTEMYR Pontus TTB à 4 3
80 PACIONI Luca ANS à 4 3
81 TRONDSEN Trond Hako TSS à 4 17
82 * AASVOLD Kristian TSS à 4 17
83 TURRIN Alex WIL à 4 45
84 FOTI Carmelo LPC à 5 46
85 * LAVRIČ Martin ATG à 6 23
86 * CHOKRI El Mehdi DDC à 6 23
87 * MAIN Kent DDC à 7 6
88 LEBRETON Kevin ADT à 7 9
89 * FORFANG Ole TJI à 8 2
90 * TILLER Rasmus Fossu TJI à 8 2
91 EYOB Metkel DDC à 10 40
92 * SAJNOK Szymon ATG à 10 40
93 STIEN Adriaan Aas TJI à 11 32
94 GAUDIN Damien ADT à 11 32
95 * LEPLINGARD Antoine BZH à 11 32
96 GUEVEL Stephen UCN à 13 9
97 * DUBOIS Corentin UCN à 14 35
98 SINNER Benoit UCN à 14 35
99 * RAPIN Martin SOJ à 14 35
100 MENUT David AUB à 14 35
101 YSSAAD Yannis ADT à 14 35
102 * LEMOINE Gaetan BZH à 14 35
103 LEVEAU Jérémy RLM à 14 35
104 MALDONADO Anthony AUB à 14 35
105 BESCOND Jeremy AUB à 14 35
106 MALUCELLI Matteo ANS à 16 14
107 * SPENGLER Mario BDT à 18 42
108 * DE BOD Stefan DDC à 18 42
109 PONS Gaëtan LPC à 18 42
110 * CASTRIQUE Jonas LOT à 18 42
111 ERLAND Andreas TSS à 18 42
112 GUERIN Camille VCP à 18 42
113 * JASPERS Ward LOT à 18 42
114 BELLETTI Manuel WIL à 18 42
115 GUSTAVSSON Niklas TTB à 18 42
116 * APPELT Léo BDT à 18 42
117 * WELTEN Bram BDT à 18 42
118 * SOSA CUERVO Ivan Ra ANS à 18 42
119 * EEKHOFF Nils DSU à 18 42
120 * WILLIAMS Stephen SEG à 18 42
121 VERMEULEN Emiel RLM à 18 42
122 BENFATTO Marco ANS à 18 42
123 * GARRISON Ian USA à 18 42
124 MARY Clement UCN à 18 42
125 DAHL Herman TSS à 18 42 2
126 VANGSTAD Andreas TSS à 18 42
127 * PERRET Kevin UCN à 18 42
128 MARTZ Alder ATG à 18 42
129 * THEODORSEN Petter TSS à 18 42
130 GONZALEZ VELASCO A EUS à 18 42
131 UDONDO SANTAMARIA EUS à 18 42
132 SHUSHEMOIN Alexandr ATG à 18 42
133 THALMANN Roland TRA à 18 42
134 * BLAMPAIN Maxime BZH à 18 42
135 * KANTER Max DSU à 18 42
136 LANG Pirmin TRA à 18 42
137 CABOT Jeremy RLM à 18 42
138 LEGROS Adrien CAC à 18 42
139 * BENNETT Sean USA à 18 42 (b : 1”)
140 GHEBREIGZABHIER WE DDC à 18 42

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 DASSONVILLE Flavien AUB les 355,9 km en 8h44’54” (moy. 40,665 km/h)
2 * DEWULF Stan LOT à 36
3 CAM Maxime CAC à 36
4 MOTTIER Justin VCP à 39
5 * MACKINNON Sean SKT à 42
6 * TURGIS Tanguy BDT à 1 48
7 ZEPUNTKE Ruben DSU à 1 48
8 SHAW Damien SKT à 1 51
9 MARECZKO Jakub WIL à 1 53
10 SKJERPING Kristoffer TJI à 1 54
11 KRIEGER Alexander LPC à 1 56
12 * GESBERT Elie FVC à 1 56
13 FONZI Giuseppe WIL à 1 56
14 * SKAARSETH Anders TJI à 1 57
15 PATOUX Cyrille VCP à 1 57
16 NÕMMELA Aksel LPC à 1 57
17 * HONORE Mikkel Froelich LOT à 1 57
18 DANIEL Maxime FVC à 1 57
19 CORBEL Erwann FVC à 1 57
20 GUILLEMOT Frederic CAC à 1 57
21 * PLANCKAERT Emiel LOT à 1 57
22 KASPERKIEWICZ Przemy SKT à 1 57
23 * MORIN Emmanuel SOJ à 1 57
24 * FARANTAKIS Stylianos SOJ à 1 57
25 * GAREL Adrien VCP à 1 57
26 * TIETEMA Bas SKT à 1 57
27 ARTUS Willy SOJ à 1 57
28 LE MONTAGNER Benjami CAC à 1 57
29 * SCOTT Jacob SKT à 1 57
30 MAGNUSSON Kim TTB à 1 57
31 * CULLAIGH Gabriel SEG à 1 57
32 BROCKHOFF Jan LPC à 1 57
33 SCHMIDT Fabien CAC à 1 57
34 FERASSE Thibault ADT à 1 57
35 * BARTA William USA à 1 57
36 * IRIZAR LASKURAIN Jule EUS à 1 57
37 TXOPERENA MATXIKOTE EUS à 1 57
38 TRONET Steven ADT à 1 57
39 VACHON Florian FVC à 1 57
40 GUILLOUX Freddie UCN à 1 57
41 * DE VRIES Hartthijs SEG à 1 57
42 * VAN GOMPEL Mathias LOT à 1 57
43 VOGT Mario ATG à 1 57
44 * VANDERAERDEN Massi SKT à 1 57
45 * RIOU Alan BZH à 1 57
46 VENDRAME Andrea ANS à 1 57
47 CALLEEUW Joeri RLM à 1 57
48 GOOS Marc DSU à 1 57
49 GUYOT Yann ADT à 1 57
50 * STORK Florian DSU à 1 57
51 WETTERHALL Alexander TTB à 1 57
52 * GUERNALEC Thibault BZH à 1 57
53 * MAAS Jan SEG à 1 57
54 MASNADA Fausto ANS à 1 57
55 ZHUPA Eugert WIL à 1 57
56 * CAM Florian BZH à 1 57
57 LE LAVANDIER Maxime CAC à 1 57
58 GOUAULT Pierre AUB à 1 57
59 FEILLU Brice FVC à 1 57
60 * VAN DEN BERG Julius SEG à 1 57
61 * FOSS Tobias S. TJI à 1 57
62 RENAULT Maxime SOJ à 1 57
63 GUAY Julien SOJ à 1 57
64 * ERIKSSON Lucas SEG à 1 57
65 LARSEN Richard TTB à 1 57
66 POZZATO Filippo WIL à 1 57
67 TELLIER Luc VCP à 1 57
68 GICQUIAU Ivan VCP à 1 57
69 ANTOMARCHI Julien RLM à 1 57
70 BALDO Nicolas AUB à 2 13
71 * OWEN Logan USA à 2 37
72 * POWLESS Neilson USA à 3 3
73 * DLAMINI Nicholas DDC à 3 9
74 * MÜLLER Reto BDT à 3 19
75 OLABERRIA ARRUABARR EUS à 3 26
76 * SALMON Martin DSU à 3 26
77 REKITA Szymon LPC à 4 15
78 PACIONI Luca ANS à 4 16
79 * KASTEMYR Pontus TTB à 4 16
80 * AASVOLD Kristian TSS à 4 30
81 TRONDSEN Trond Hakon TSS à 4 30
82 TURRIN Alex WIL à 4 58
83 LEDANOIS Kevin FVC à 5 26
84 FOTI Carmelo LPC à 5 59
85 * CHOKRI El Mehdi DDC à 6 36
86 * LAVRIČ Martin ATG à 6 36
87 * MAIN Kent DDC à 7 19
88 LEBRETON Kevin ADT à 7 22
89 * FORFANG Ole TJI à 8 15
90 * TILLER Rasmus Fossum TJI à 8 15
91 * SAJNOK Szymon ATG à 10 53
92 STIEN Adriaan Aas TJI à 11 45
93 * LEPLINGARD Antoine BZH à 11 45
94 GAUDIN Damien ADT à 11 45
95 GUEVEL Stephen UCN à 13 22
96 SINNER Benoit UCN à 14 48
97 * RAPIN Martin SOJ à 14 48
98 MALDONADO Anthony AUB à 14 48
99 * DUBOIS Corentin UCN à 14 48
100 MENUT David AUB à 14 48
101 BESCOND Jeremy AUB à 14 48
102 LEVEAU Jérémy RLM à 14 48
103 YSSAAD Yannis ADT à 14 48
104 * LEMOINE Gaetan BZH à 14 48
105 EYOB Metkel DDC à 15 45
106 MALUCELLI Matteo ANS à 16 21
107 * WELTEN Bram BDT à 18 45
108 DAHL Herman TSS à 18 53
109 * BENNETT Sean USA à 18 54
110 * CASTRIQUE Jonas LOT à 18 55
111 * EEKHOFF Nils DSU à 18 55
112 VERMEULEN Emiel RLM à 18 55
113 * KANTER Max DSU à 18 55
114 BENFATTO Marco ANS à 18 55
115 ERLAND Andreas TSS à 18 55
116 GUERIN Camille VCP à 18 55
117 * PERRET Kevin UCN à 18 55
118 GUSTAVSSON Niklas TTB à 18 55
119 * GARRISON Ian USA à 18 55
120 * APPELT Léo BDT à 18 55
121 * JASPERS Ward LOT à 18 55
122 PONS Gaëtan LPC à 18 55
123 UDONDO SANTAMARIA G EUS à 18 55
124 * THEODORSEN Petter TSS à 18 55
125 * WILLIAMS Stephen SEG à 18 55
126 * SPENGLER Mario BDT à 18 55
127 MARY Clement UCN à 18 55
128 BELLETTI Manuel WIL à 18 55
129 * SOSA CUERVO Ivan Ram ANS à 18 55
130 LEGROS Adrien CAC à 18 55
131 VANGSTAD Andreas TSS à 18 55
132 MARTZ Alder ATG à 18 55
133 GHEBREIGZABHIER WER DDC à 18 55
134 CABOT Jeremy RLM à 18 55
135 LANG Pirmin TRA à 18 55
136 THALMANN Roland TRA à 18 55
137 * BLAMPAIN Maxime BZH à 18 55
138 GONZALEZ VELASCO Adr EUS à 20 15
139 SHUSHEMOIN Alexandr ATG à 22 21
140 * DE BOD Stefan DDC à 24 51