Danilo Celano / Tour of the Alps

Zawodnik Amore & Vita był najszybszy na trasie 78. edycji Giro dell’Appennino dzięki sprytnej akcji w końcówce wyścigu.

Giro dell’Appennino to bardzo wymagający klasyk rozgrywany dziś po raz 78. Trasa jest pagórkowata, a kolarze muszą zmagać się z sześcioma ciężkimi podjazdami.

Listę startową podpisało 18 drużyn, ale próżno było na niej szukać Polaków.

Ponad połowa wyścigu przebiegła w standardowy sposób – peleton odpuścił ucieczkę, ale doszedł harcowników w decydujących momentach, a walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnich dwóch podjazdach. 40 kilometrów przed metą na czele znalazła się grupa ok. 10 zawodników wśród których główną część stanowili kolarze Androni Giocattoli.

Decydujący atak przeprowadził jednak Danilo Celano (Amore & Vita). Włoch zbudował sobie pół minuty przewagi nad goniącymi go Eganem Bernalem (Androni), Manuelem Sennim (BMC/Reprezentacja Włoch) i Cristianem Rodriguezem (Wilier Triestina). Pomimo wściekłego pościgu wyżej wymienionej trójki Celano nie dał się dogonić i samotnie pokonał linię mety w Chiavani. Drugi był Bernal, a trzecie miejsce zajął Senni.

Wyniki:
1 81 10010991902 CELANO Danilo ALB AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST h 05:00:30
2 21 10009584489 BERNAL GOMEZ Egan Arley ITA ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0.00.16
3 11 10007260331 SENNI Manuel ITA ITALIA s.t.
4 56 10008693204 RODRIGUEZ MARTIN Cristian ITA WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA s.t.
5 23 10006916484 RODOLFO Torres Agudelo ITA ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA s.t.
6 25 10005839885 CATTANEO Mattia ITA ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA s.t.
7 27 10008912563 MASNADA Fausto ITA ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0.00.34
8 51 10004509470 BUSATO Matteo ITA WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA s.t.
9 46 10002711940 SANTAROMITA Ivan ITA NIPPO – VINI FANTINI s.t.
10 96 10005453808 SANCHEZ GUARIN Oscar Eduardo COL BICICLETAS STRONGMAN s.t.
11 133 10010970478 GAZZARA Michele ITA SANGEMINI – MG. K VIS 0.00.55
12 61 10008855878 VDOVIN Alexander RUS RUSSIA s.t.
13 3 10003270904 ROVNY Ivan RUS GAZPROM – RUSVELO 0.01.21
14 32 10008660767 ANDREETTA Simone ITA BARDIANI CSF 0.01.32
15 1 10002652528 FIRSANOV Sergey RUS GAZPROM – RUSVELO 0.01.43
16 33 10003265244 PIRAZZI Stefano ITA BARDIANI CSF s.t.
17 98 10006836662 TAMAYO MARTINEZ Juan Sebastian COL BICICLETAS STRONGMAN s.t.
18 134 10006569611 BONGIORNO Francesco Manuel ITA SANGEMINI – MG. K VIS s.t.
19 122 10005598803 MUCELLI Davide CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 0.02.00
20 138 10009318549 TOTÒ Paolo ITA SANGEMINI – MG. K VIS 0.02.05
21 114 10006689546 PACCHIARDO Davide ITA GM EUROPA OVINI s.t.
22 16 10011133863 ROMANO Francesco ITA ITALIA s.t.
23 17 10008915492 BASSO Leonardo ITA ITALIA s.t.
24 83 10006688940 FICARA Pierpaolo ALB AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST s.t.
25 82 10011643418 BERNARDINETTI Marco ALB AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST s.t.
26 92 10010035440 CALDERON PORRAS Steven COL BICICLETAS STRONGMAN s.t.
27 161 10009639255 ABDERRAHIM Zahiri BUL UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896 s.t.
28 26 10004501891 FRAPPORTI Marco ITA ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA s.t.
29 95 10048832511 CAICEDO CEPEDA Jonathan COL BICICLETAS STRONGMAN s.t.
30 44 10009362908 FILOSI Iuri ITA NIPPO – VINI FANTINI 0.02.32
31 6 10008661272 ARSLANOV Ildar RUS GAZPROM – RUSVELO 0.02.50
32 37 10006878795 WACKERMANN Luca ITA BARDIANI CSF s.t.
33 18 10011235008 FORTUNATO Lorenzo ITA ITALIA 0.03.03
34 145 10002694055 HONIG Reinier AUT TEAM VORARLBERG s.t.
35 177 10002727401 LEOPOLD Hans-Jörg AUT WSA – GREENLIFE s.t.
36 4 10008687847 NYCH Artem RUS GAZPROM – RUSVELO s.t.
37 55 10009226401 MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe ITA WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA s.t.
38 146 10048575459 BALDAUF Sebastian AUT TEAM VORARLBERG s.t.
39 35 10009709175 CICCONE Giulio ITA BARDIANI CSF s.t.
40 85 10007075223 ELORZA PAGALDAI Mikel ALB AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST s.t.
41 132 10007855667 GAFFURINI Nicola ITA SANGEMINI – MG. K VIS s.t.
Classement Final
42 5 10006887283 FOLIFOROV Alexander RUS GAZPROM – RUSVELO s.t.
43 157 10008653087 SCHÖNBERGER Sebastian AUT TIROL CYCLING TEAM s.t.
44 47 10005564043 DE NEGRI Pier Paolo ITA NIPPO – VINI FANTINI s.t.
45 108 10011019988 TOMMASSINI Fabio ITA D’AMICO UTENSILNORD s.t.
46 36 10008018850 VELASCO Simone ITA BARDIANI CSF s.t.
47 57 10008897409 TURRIN Alex ITA WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA s.t.
48 135 10007881737 ORRICO Davide ITA SANGEMINI – MG. K VIS s.t.
49 101 10005462801 CANUTI Federico ITA D’AMICO UTENSILNORD s.t.
50 15 10010086869 ZILIO Giacomo ITA ITALIA s.t.
51 172 10005862824 PÖLL Stefan AUT WSA – GREENLIFE s.t.
52 86 10006918003 HALILAJ Redi ALB AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST s.t.
53 156 10008950050 SALVADOR Enrico AUT TIROL CYCLING TEAM s.t.
54 34 10009393523 ROTA Lorenzo ITA BARDIANI CSF s.t.
55 141 10006469072 SCHELLING Patrick AUT TEAM VORARLBERG s.t.
56 2 10002833087 KOZONTCHUK Dmitriy RUS GAZPROM – RUSVELO s.t.
57 58 10006917700 ZHUPA Eugert ITA WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA s.t.
58 52 10008896601 FONZI Giuseppe ITA WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA s.t.
59 41 10001655448 CUNEGO Damiano ITA NIPPO – VINI FANTINI s.t.
60 48 10005397224 CANOLA Marco ITA NIPPO – VINI FANTINI s.t.
61 115 10007132716 PARRINELLO Antonio ITA GM EUROPA OVINI s.t.
62 53 10008674208 GODOY Yonder ITA WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA s.t.
63 97 10005611735 BECERRA ALARCON Carlos Andres COL BICICLETAS STRONGMAN s.t.
64 118 10009788189 TIZZA Marco ITA GM EUROPA OVINI s.t.
65 178 10011724957 LODERER Timon AUT WSA – GREENLIFE 0.10.02
66 136 10010970579 SALVIETTI Niccolo’ ITA SANGEMINI – MG. K VIS s.t.
67 137 10014118736 PRANDINI Paolo ITA SANGEMINI – MG. K VIS s.t.
68 142 10008673093 FRIESECKE Gian AUT TEAM VORARLBERG s.t.
69 65 10010165277 NIKIFOROV Arseny RUS RUSSIA s.t.
70 127 10009065642 FRANKOVIC Mateo CRO MERIDIANA KAMEN TEAM s.t.
71 112 10009787785 ROTONDI Matteo ITA GM EUROPA OVINI s.t.
72 121 10006919013 RABOTTINI Matteo CRO MERIDIANA KAMEN TEAM s.t.
73 84 10004563731 ZAMPARELLA Marco ALB AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST s.t.
74 102 10010983515 CARO MONROY Sebastian Orlando ITA D’AMICO UTENSILNORD s.t.
75 22 10009392008 BONUSI Raffaello ITA ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA s.t.
76 168 10042089896 VEGA MERODIO Sergio BUL UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896 s.t.
77 43 10005390958 BISOLTI Alessandro ITA NIPPO – VINI FANTINI s.t.
78 88 10011082636 GALARRETA UGARTE David ALB AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST s.t.
79 123 10002725579 KISERLOVSKI Emanuel CRO MERIDIANA KAMEN TEAM s.t.
80 166 10010086970 RAVANELLI Simone BUL UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896 s.t.
81 73 10010971791 TOFFALI Nicola GER 0711 / CYCLING s.t.
82 116 10014476727 CANEPA Leonardo ITA GM EUROPA OVINI s.t.
83 14 10008924384 CIMA Damiano ITA ITALIA s.t.
84 91 10035467123 GOMEZ ARCHILA Camilo Andres COL BICICLETAS STRONGMAN s.t.
85 62 10008855979 VDOVIN Sergey RUS RUSSIA s.t.
86 93 10010163257 SASTOQUE PULIDO Didier Alexander COL BICICLETAS STRONGMAN s.t.
87 94 10009724939 GONZÁLEZ Roberto COL BICICLETAS STRONGMAN s.t.
88 54 10006887687 KOSHEVOY Ilia ITA WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA s.t.
89 103 10006197674 CARLINI Ettore ITA D’AMICO UTENSILNORD s.t.
90 174 10007740984 TRETTWER Helmut AUT WSA – GREENLIFE s.t.
DNF 7 10007727042 RYBALKIN Aleksei GAZPROM – RUSVELO
DNF 8 10006795438 SVESHNIKOV Kirill GAZPROM – RUSVELO
DNF 12 10010643207 FIORELLI Filippo ITALIA
DNF 13 10008688453 ORSINI Umberto ITALIA
DNF 24 10008661777 BALLERINI Davide ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA
DNF 28 10009392412 VENDRAME Andrea ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA
DNF 31 10009505475 ALBANESE Vincenzo BARDIANI CSF
DNF 38 10005658114 ZARDINI Edoardo BARDIANI CSF
DNF 42 10010085859 BAGIOLI Nicola NIPPO – VINI FANTINI
DNF 45 10007518490 BERLATO Giacomo NIPPO – VINI FANTINI
DNF 64 10007895073 SAMOLENKOV Artem RUSSIA
DNF 67 10010167705 KLIMOV Evgenii RUSSIA
DNF 68 10009714532 BOCHKOV Kirill RUSSIA
DNF 71 10006656002 MAYER Yannick 0711 / CYCLING
DNF 74 10013842890 ENGEL Jonas 0711 / CYCLING
DNF 75 10009646632 FIEK Arnold 0711 / CYCLING
DNF 76 10045482068 WÖRNER Max 0711 / CYCLING
DNF 77 10045480250 HAMM Henrik 0711 / CYCLING
DNF 78 10039855058 ALFARO DUFOUR Eric 0711 / CYCLING
DNF 87 10008953787 MIRALLES RIGO Josep AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST
DNF 104 10011020089 GENOVESE Nicola D’AMICO UTENSILNORD
DNF 105 10011008874 MERLINO Marcello D’AMICO UTENSILNORD
DNF 106 10009656029 RAFFAELE Angelo D’AMICO UTENSILNORD
DNF 107 10007095734 SAMPARISI Nicolas D’AMICO UTENSILNORD
DNF 111 10009845076 BROGI Adriano GM EUROPA OVINI
DNF 113 10014476626 CANEPA Francesco GM EUROPA OVINI
DNF 117 10009884987 RUSCETTA Andrea GM EUROPA OVINI
DNF 124 10006747241 VISCONTI Gianfranco Raffaele MERIDIANA KAMEN TEAM
DNF 125 10008692190 REPŠE Uroš MERIDIANA KAMEN TEAM
DNF 126 10009416458 JABUKA David MERIDIANA KAMEN TEAM
DNF 128 10007822628 MALTAR Bruno MERIDIANA KAMEN TEAM
DNF 131 10015132283 CIABOCCO Elia SANGEMINI – MG. K VIS
DNF 143 10007156762 LIENHARD Fabian TEAM VORARLBERG
DNF 144 10007224258 SCHIR Thery TEAM VORARLBERG
DNF 147 10007522433 KUCHER Michael TEAM VORARLBERG
DNF 148 10005915970 GEISMAYR Daniel TEAM VORARLBERG
DNF 151 10006547884 FORTIN Filippo TIROL CYCLING TEAM
DNF 152 10002883712 FANKHAUSER Clemens TIROL CYCLING TEAM
DNF 153 10009782937 FREIBERGER Markus TIROL CYCLING TEAM
DNF 154 10004635166 KRIZEK Matthias TIROL CYCLING TEAM
DNF 155 10007510612 KUEN Maximilian TIROL CYCLING TEAM
DNF 163 10009398472 CHOLAKOV Stanimir UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF 164 10015376201 MITEV Kristiyan UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF 165 10010971084 MOLTENI Marco UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF 167 10008697648 TIVANI PEREZ German Nicolas UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF 171 10007411184 BISSINGER Florian WSA – GREENLIFE
DNF 173 10008145960 SALZMANN Jodok WSA – GREENLIFE
DNF 175 10035052750 KOLB Stefan WSA – GREENLIFE
DNF 176 10008821324 KOPFAUF Markus WSA – GREENLIFE