Michał Kapusta / naszosie.pl

Najlepszy Polak ubiegłorocznego Tour de Pologne wraca do czeskiego zespołu po roku przerwy.

Od kiedy VERVA Activejet nie została zarejestrowana w UCI, kolejni kolarze z drużyny Piotra Kosmali zmieniali barwy. Dość długo miejsca nie znajdował Paweł Cieślik – lider ekipy w górach, najlepszy Polak zeszłorocznego Tour de Pologne i czternasty zawodnik Tour de Suisse.

30-latek potwierdził, że wraca do czeskiego zespołu Elkov Author. Cieślik jeździł już w tej drużynie w sezonach 2014-15 i uzyskiwał dużo wartościowych wyników. Triumfował w czeskim klasyku Grand Prix Kralovehradeckeho Kraje, wygrał także etap austriackiego wyścigu Oberösterreichrundfahrt. Wielokrotnie meldował się w czołowej „10” klasyfikacji generalnej wyścigów z kalendarza UCI jak: Szlakiem Grodów Piastowskich, Około Slovenska, Czech Cycling Tour, Black Sea Cycling Tour, East Bohemia Tour, Okolo Jiznich Cech, Oberösterreichrundfahrt czy Tour of Malopolska.

W składzie Elkov Author na sezon 2017 znaleźli się inni kolarze znani z polskich wyścigów. Josef Cerny przeszedł do rodzimej ekipy po czterech sezonach w CCC Sprandi Polkowice, a Jiri Polnicky, podobnie jak Cieślik, w zeszłym sezonie reprezentował barwy VERVA Activejet. Pierwszym wyścigiem, w którym powinniśmy zobaczyć Pawła Cieślika jest Ślężański Mnich w Sobótce.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments