Fot. Tour de Yorkshire

Na niewiele ponad miesiąc przed startem tegorocznego Tour de Yorkshire organizatorzy ogłosili zaproszone drużyny zarówno do wyścigu panów, jak i pań.

W porównaniu z sezonem 2016 w obu wyścigach łącznie wystartują o 3 grupy więcej, a dzięki temu na starcie zobaczymy tyle samo drużyn męskich i kobiecych. Panowie będą się ścigać od 28 do 30 kwietnia, a 29 kwietnia odbędzie się wyścig pań.

“To będzie największy peleton jaki do tej pory startował w naszym wyścigu, a to pokazuje jaką estymą cieszy się Tour de Yorkshire. To, że tyle topowych drużyn przyjedzie do Yorkshire to oczywiście wielka sprawa, ale ważne jest także to, że brytyjskie ekipy mają okazję walczyć z najlepszymi w tym sporcie.”

-opowiada Gary Verity, szef organizacji Welcome to Yorkshire.

Składy grup co prawda nie są jeszcze znane, ale ubiegłoroczny zwycięzca Thomas Voeckler zapowiedział, że wróci bronić tytułu, a w wyścigu pań wystartuje największa gwiazda brytyjskiego kobiecego kolarstwa, czyli Lizzie Deignan.

Lisa drużyn startujących w Tour de Yorkshire 2017:

7 grup UCI WorldTour
BMC Racing, Orica- Scott, Dimension Data, Katusha Alpecin, Lotto NL-Jumbo, Sky, Sunweb.

5 grup UCI Pro Continental
Aqua Blue Sport, Cofidis, Delko Marseille Provence KTM, Direct Energie, Roompot-Nederlandse Loterij.

5 grup UCI Continental
Bike Channel Canyon, JLT Condor, Madison Genesis, One Pro Cycling, Raleigh GAC.

1 kadra narodowa
Team Great Britain

Drużyny startujące w Asda Women’s Tour de Yorkshire 2017:

Ale Cipollini, Bepink Cogeas, Boels Dolmans, Canyon-SRAM, Cervelo-Bigla, Cylance, Drops, FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope, Fusion RT Fierlan, Hitec Products,  Lares-Waowdeals, NCC Group-Kuota-Torelli, Storey Racing, Ford EcoBoost, Jadan Weldtite, Sunweb, WNT, Wiggle High5.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments