Początek sezonu w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Dziś przedstawimy Państwu trasę otwierającego ściganie nad Wisłą wyścigu Szlakiem Bursztynowym “Hellena Tour”.

Zabawa rozpocznie się 31 marca podczas etapu rozpoczynającego i kończącego się w Warcie. Kolarze w sumie pokonają 139 kilometrów, kręcąc się wokół zbiornika Jeziorsko. Organizatorzy przewidzieli na tym etapie 3 lotne premie, a końcówka zostanie rozegrana na 19 kilometrowej rundzie pod Wartą.

Drugi dzień rywalizacji przyniesie to, co powinno rozstrzygnąć cały wyścig, czyli jazdę indywidualną na czas. Start i meta usytuowane będą w Opatówku, a trasa liczyć będzie 14 kilometrów. Tym samym różnice nie powinny być zbyt duże.

Trzeci etap rozegrany zostanie tego samego dnia co czasówka, czyli pierwszego kwietnia. Tym razem kolarze wyruszą z Kalisza, by ściganie zakończyć w Stawiszynie. Do przejechania będzie 131 kilometrów, w tym 3 lotne premie. Dodatkowo ciekawa końcówka na rynku w Stawiszynie może nieco namieszać.

Drugiego kwietnia wszystko będzie już jasne za sprawą czwartego, najdłuższego etapu prowadzącego z Wieruszowa do Kalisza. Do pokonania będą 162 kilometry, a na trasie, podobnie jak na poprzednich etapach, na kolarzy czekać będą trzy lotne premie. To właśnie w mieście organizatora całej imprezy będzie miał miejsce wielki finał i zakończenie wyścigu Szlakiem Bursztynowym “Hellena Tour”.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
kanka
kanka

Na pewno będę kibicował w Wieruszowie ?