KTK Kalisz / fot. Karina Zachara

Reprezentant Polski z dużą przewagą wygrał poranną czasówkę i został nowym liderem wyścigu.

Drugi dzień ścigania w pierwszym wyścigu etapowym polskiego sezonu rozpoczął się od jazdy indywidualnej na czas na dystansie 14.2km. Po południu czekał za to etap ze startu wspólnego.

Na etapie świetnie spisała się reprezentacja Polski, która zajęła całe podium. Najszybszy był Szymon Sajnok, który jako jedyny zszedł poniżej 17 minut – 16’59”. Drugi był Filip Maciejuk – 17’11”, a trzeci Kamil Małecki – 17’31”. W klasyfikacji generalnej kadra również przejęła prowadzenie – nowym liderem został Sajnok, a za plecami mistrza świata z toru są Małecki, Maciej Paterski (Wibatech 7R Merx) i Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels).