WM3 Pro Cycling

Wicemistrzyni Polski pierwszy raz zaprezentuje się w barwach WM3 Pro Cycling na trasie sprinterskiego wyścigu jednodniowego w okolicach Tielt.

Anna Plichta jeszcze dwa sezony temu ścigała się w polskiej drużynie TKK Pacific Nestle Fitness Toruń. W zeszłym roku podpisała zawodowy kontrakt z BTC City Ljubljana, a dobre występy w Tour de Feminin i mistrzostwach Polski zaowocowały przenosinami do budowanej przez Marianne Vos i Katarzynę Niewiadomą grupy WM3 Pro Cycling.

Już w niedzielę, 26 lutego, wicemistrzyni Polski rozpocznie swój sezon. Trasa nie do końca odpowiada nastawionej raczej na górskie trasy zawodniczce, ale ściganie w Belgii ma specyficzny przebieg, który Ania dobrze zna – w 2015 roku była siódma w Lotto Belgium Tour.

Najsilniejsze w tego typu wyścigach w zespole WM3 Pro Cycling wydają się być Valentina Scandolara i Lauren Kitchen. Australijka potrafi finiszować wysoko na płaskich etapach, a Włoszka postara się odbudować po niezbyt udanym sezonie 2016. Obie zawodniczki są silne w ciężkich, klasycznych imprezach.

Skład WM3 Pro Cycling na Spar – Omloop van het Hageland – Tielt-Winge (26 lutego):

Rotem Gafinovitz, Lauren Kitchen, Riejanne Markus, Valentina Scandolara, Anna Plichta, Moniek Tenniglo

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments