fot. SWPix.com

37-letni Thomas Voeckler (Direct Energie), który po Tour de France zakończy karierę, potwierdził start w tegorocznym Tour de Yorkshire i jednocześnie otworzył listę gwiazd, które wezmą udział w tym wyścigu. 

„Zakochałem się w Tour de Yorkshire dwa lata temu, a zeszłoroczne zwycięstwo było dla mnie zaszczytem po tym, jak w 2015 roku zająłem trzecie miejsce. Czuję się na tym wyścigu jak w domu, bo tłumy zawsze wykrzykują moje nazwisko, trzymają banery lub piszą jakieś hasła na szosie. Nigdy czegoś takiego nie widziałem”, skomentował Voeckler.

Wyścig Tour de Yorkshire posiada kategorię 2.1 UCI Europe Tour, a jego pierwsza edycja odbyła się w 2015 roku – rok po niezwykle udanym Grand Départ. Celem organizatorów jest wydłużenie wyścigu dla mężczyzn do czterech dni (teraz jest to trzydniowe wydarzenie), a wyścigu kobiet do dwóch dni. Warto przypomnieć, że mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym 2019 odbędę się w Yorkshire, zatem każda kolejna edycja Tour de Yorkshire ma być swoistą próbą generalną przed światowym czempionatem.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments