Fot. www.vueltamallorca.com

Po pierwszym dniu ścigania na Majorce, gdzie swoją kondycją mogli popisać się sprinterzy przyszedł czas na sprawdzenie formy “górali”.

W drugim dniu zmagań w Challenge Mallorca 2017 na kolarzy czekają liczne podjazdy i zjazdy, które zaczynają się już od startu. Trasa liczyć będzie 153,9 km.

Challange Mallorca 2017

Piątkowe ściganie może okazać się jeszcze trudniejsze z powodu opadów, które zapowiadają meteorolodzy. Podjazdy będą strome, a zjazdy mogą być śliskie. W ostatnich latach różnice pomiędzy pierwszymi, a ostatnimi zawodnikami bywały często bardzo duże.

W wyścigu wezmą udział m.in. Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar), Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar) oraz Rafał Majka (BORA – hansgrohe). Oprócz Rafała w peletonie znajdzie się również pięciu innych Polaków – Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe), Paweł Poljański (BORA – hansgrohe), Michał Gołaś (Team Sky), Łukasz Wiśniowski (Team Sky) oraz Tomasz Marczyński (Lotto Soudal). Dla naszych rodaków z grupy BORA – hansgrohe będzie to pierwszy start w tym sezonie.

Do 12:00 możecie wysyłać odpowiedzi w naszym konkursie, gdzie do wygrania będą gadżety ekipy BORA – hansgrohe > TUTAJ

Ostatni zwycięzcy:

2016 Cancellara Fabian
2015 Valverde Alejandro
2014 Kwiatkowski Michał
2013 Valverde Alejandro
2012 Nordhaug Lars Petter
2011 Rojas Jose Joaquin
2010 Costa Rui

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments