Luis Angel Gomez/SCA/Cor Vos © 2023 © Photo News

Kobe Goossens (Intermarché – Circus – Wanty) po wczorajszym zwycięstwie także dzisiaj okazał się najlepszy na kolejnym klasyku na Majorce! 

Przedostatnim klasykiem cyklu Challenge Mallorca był wyścigi Trofeo Serra de Tramuntana. Niestety przez niesprzyjającą aurę organizatorzy byli zmuszeni skrócić i zmienić trasę rywalizacji. Kolarze mieli do pokonania 122,5 kilometra, a na dwóch rundach musieli zmierzyć się z Coll de Femenies (7,1 km, śr. 5,4%) oraz Coll de Sa Batalla (1,5 km, śr. 5,5%).

Od samego początku mieliśmy wiele ataków. Swoich sił próbowali między innymi Pascal Eenkhoorn (Lotto Dstny), Matteo Trentin (UAE Team Emirates) czy Rémi Cavagna (Soudal – Quick Step), ale po 40 kilometrach ścigania nadal nie zawiązała się ucieczka.

Po podjazdach Coll de Femenies i Coll de Sa Batalla peleton mocno się podzielił i w czołówce jechało około 50 zawodników.

59 kilometrów przed metą zaatakował po raz kolejny Rémi Cavagna (Soudal – Quick Step). Francuz szybko wypracował sobie minutę przewagi. Tempo w dużej grupie nadawali kolarze Intermarché – Circus – Wanty.

Cavagna został doścignięty jeszcze przed drugą wspinaczką pod Coll de Femenies (7,1 km, śr. 5,4%). Tempo wzrosło i czołowa grupka ponownie się podzieliła. W odjazd zabrali się: Andrea Bagioli (Soudal – Quick Step), Lilian Calmejane i Kobe Goossens (obaj Intermarché – Circus – Wanty), Hugh Carthy (EF Education-EasyPost), Alessio Martinelli (Green Project-Bardiani CSF-Faizanè), Brandon McNulty (UAE Team Emirates), Harry Sweeny i Lennert Van Eetvelt (obaj Lotto Dstny).

Tuż po górskiej premii na atak z tej grupki zdecydował się Calmejane, ale szybko został doścignięty. Na podjeździe Coll de Sa Batalla (1,5 km, śr. 5,5%) do czołówki dojechała piątka zawodników. Jednak kilku z nich odpadło podczas zjazdu, który był utrudniony przez mocno padający deszcz.

Trzy kilometry przed metą pięknym atakiem popisał się Kobe Goossens (Intermarché – Circus – Wanty). Zwycięzca wczorajszego Trofeo Andratx – Mirador D’es Colomer (Pollença) szybko wypracował sobie niewielką przewagę, a z tyłu nie było konkretnej pogoni. Belg nie dał się już doścignąć i zaliczył drugi triumf w tym tygodniu!

Kolejne miejsca zajęli Lennert Van Eetvelt (Lotto Dstny) i Ilan Van Wilder (Soudal Quick-Step).

Wyniki Trofeo Serra de Tramuntana 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułRok po katastrofie Egan Bernal znów jest w czołówce
Następny artykułX²O Badkamers Trofee 2022/23: Alicja Matuła druga wśród juniorek, Malwina Mul 11. w elicie
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments