Photo: Con Chronis / Santos Tour Down Under

Cameron Meyer poprowadzi kadrę narodową podczas najważniejszego wyścigu na Antypodach. W składzie znajdziemy także największe talenty australijskiego kolarstwa.

Australijczyk wraca na poziom World Tour po ponad półrocznej przerwie. W czerwcu zawodnik Dimension Data ogłosił, że z powodów osobistych musi zrezygnować z profesjonalnego uprawiania kolarstwa. Teraz wszystkie kłopoty Meyer wydaje się mieć za sobą i zamierza przygotowywać się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku poprzez starty zarówno na szosie, jak i na torze.

Początek roku Meyer ma udany – po tak długiej przerwie od startów 13. miejsce w krajowym czempionacie należy uznać za udany. Za jego najważniejszych pomocników należy uznać przede wszystkim Nathana Earle’a oraz Jai’a Hindleya. Pierwszy z nich ma w swoim CV dwa sezony spędzone w Team Sky, a ubiegły rok ścigał się w barwach Drapac. Tasmańczyk obecny sezon spędzi w japońskiej grupie Team UKYO.

Jai Hindley to jeden z największych talentów w australijskim kolarstwie. Ubiegły sezon spędził w grupie Attaque Team Gusto (w której w tym roku będzie się ścigać Szymon Sajnok), a najważniejszym wynikiem było 5. miejsce w klasyfikacji końcowej młodzieżowego Tour de France, czyli Tour de l’Avenir.

Pełen skład UniSA – Australia na Santos Tour Down Under:

Cameron Meyer, Nathan Earle, Jai Hindley, Lucas Hamilton, Samuel Jenner, Callum Scotson, Michael Storer

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments