Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Michał Kwiatkowski (Team Sky), podczas spotkania z mediami na Majorce, ujawnił swoje najbliższe wyścigowe plany. Jego głównym celem w pierwszej części sezonu 2017 będzie ardeński tryptyk. 

W rozmowie z naszosie.pl zapowiedział, że zainauguruje sezon w wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana. Następnie wystartuje w Volta ao Algarve, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Mediolan-San Remo oraz Vuelta al Pais Vasco. Jego największym celem w pierwszej części sezonu będą ardeńskie klasyki, czyli Liege-Bastogne-Liege, Fleche Wallone oraz Amstel Gold Race. W planach jest także start w Tour de France. 

W tym roku chcę nie tak mocno wejść w sezon, jak miało to miejsce w 2016 roku. Wyciągnąłem wnioski z popełnionych błędów i wiem, że nie chodzi o to, aby być mistrzem w Challenge Mallorca. Z optymizmem patrzę na nadchodzący sezon – powiedział Michał.

W ubiegłym sezonie mistrz świata z Ponferrady wygrał jednodniowy wyścig E3 Harelbeke. Dzięki zwycięstwu Team Sky w jeździe drużynowej na czas w hiszpańskiej Vuelcie przez jeden dzień był także właścicielem czerwonej koszulki lidera największego ostatniego z trzech wielkich tourów.

Pełny zapis rozmowy z byłym mistrzem świata, wkrótce na naszosie.pl.

Z Majorki, Marta Wiśniewska, Marek Bala