Fot. Cannondale - Drapac

 

Na początku 2016 młody amerykański kolarz Joe Dombrowski, postanowił przedłużyć swój kontrakt z ekipą Cannondale – Drapac, na lata 2017 i 2018. Po nieudanym dwuletnim pobycie w Team Sky (2013-2014), wydaje się, ze Dombrowski, znalazł drużynę, w której nadal będzie mógł się rozwijać.

W 2012 roku Joe wygrał Baby Giro, to zwycięstwo otworzyło mu drzwi do wielkiej kolarskiej kariery. Rok później podpisał kontrakt z Team Sky. Problemy zdrowotne, następnie operacja, utrudniły rozwój młodego kolarza z USA.

„Nie mogę żałować pobytu w ekipie niebiańskich, ale patrząc z perspektywy czasu, Sky nie jest idealną ekipą, do spędzenia pierwszego sezonu, na tak wysokim poziomie. Zagubiłem się w ekipie niebiańskich. Uważam, że po dwóch latach w Cannondale, zrobiłem większy postęp, niż przez dwa lata w drużynie Dave’a Brailsforda”. – powiedział amerykański kolarz.

W tegorocznym sezonie, celem zawodnika Cannondale będzie ponownie Giro d’ Italia. Sezon rozpocznie Vuelta a Andalucia, następnie powtórzy wariant z ubiegłego roku, gdzie pojedzie w wyścigu dookoła Katalonii, ale zamiast w Tour de Romandie, wystartuje w Giro del Trentino.