Fot. Lotto Soudal

Belgijski zespół rozpocznie nowy sezon World Tour od startu w Santos Tour Down Under 2017. Skład ekipy Lotto Soudal można określić jako mieszankę doświadczenia z młodością.

Kapitanem zespołu, który poprowadzi swoich podopiecznych po malowniczej i wymagającej trasie sześcioetapowej imprezy będzie doświadczony Thomas De Gendt, mający na swoim koncie już pięć startów w tym wyścigu.

W składzie drużyny znajdzie się także Adam Hansen, bardzo doświadczony uczestnik wyścigów trzytygodniowych, który na pewnością „idąc w odjazd” będzie szukał szansy na wygraną etapową.

Z dużym zadowoleniem na zapowiedz startu przez australijskiego kolarza zareagował dyrektor wyścigu Mike Turtur:

“Lotto Soudal jest zawsze ulubieńcem kibiców wyścigu Santos Tour Down Under. Australijski zawodnik Adam Hansen zawsze korzysta z przewagi, że ściga się w domu i często można go widzieć w ucieczce, przy najmniej na jednym z etapów imprezy.”

“Hansen jest pierwszym zawodnikiem, który rywalizował nieprzerwanie w 16 kolejnych imprezach Grand Tour, jest to niesamowity wyczyn i pokazuje bezprecedensowy poziom zaangażowania i wytrenowania”. – kontynuował wypowiedz Turtur.

Docenia również udział w wyścigu lidera zespołu na TDU:

De Gendt to fantastyczny zawodnik, w tym roku zwyciężył dla Lotto Soudal jeden z dwóch wygranych przez ta drużynę etapów na Tour de France”.

Dyrektor sportowy zespołu Marc Sergeant z niecierpliwością wyczekuje wyścigu:

Santos Tour Down Under będzie ekscytującym początkiem sezonu dla zespołu”.

Dodaje ponadto:

“(W 2016 roku) Rafael zajął ósme miejscu w klasyfikacji generalnej Tour Down Under. W późniejszej części sezonu Rafa miał sporo pecha, w tej edycji ponownie będzie celował w miejsce w pierwszej dziesiątce”.

“Sean De Bie, Thomas De Gendt i Adam Hansen będą walczyć o zwycięstwa etapowey, a dla Jamesa Shaw Australia będzie debiutem jako profesjonalnego kolarza”.

Skład drużyny Lotto Soudal na Santos Tour Down Under 2017:

Thomas De Gendt (Belgia), Lars Bak (Dania), James Shaw (Wielka Brytania), Sander Armee (Belgia), Rafael Valls (Hiszpania), Sean De Bie (Belgia) i Adam Hansen (Australia).

Dyrektorem sportowym prowadzącym ekipę będzie Mario Aerts (Belgia).

Do tej pory swój udział w przyszłorocznym starcie potwierdzili: mistrz świata Peter Sagan (Bora Hansgrohe), Geraint Thomas (Team Sky) oraz kolarze ORICA-SCOTT Esteban Chaves, Simon Gerrans i Caleb Ewan.