Fot. Marek Bala / naszosie.pl

We wtorek na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, w specjalnym wideo, Vincenzo Nibali pożegnał się z zespołem z Kazachstanu.

Podczas czterech sezonów spędzonych w ekipie Astana, „Rekin z Mesyny”, trzykrotnie odnosił zwycięstwo w wielkich tourach (Giro d’ Italia 2013 i 2016, Tour de France 2014). Od przyszłego sezonu Włoch będzie zawodnikiem Bahrain – Merida.

„Najlepszym wspomnieniem, podczas mojego pobytu w Astanie, będzie Tour de France 2014. To wtedy na drugim etapie wywalczyłem żółtą koszulkę, którą dowiozłem do Paryża. Wiele osób przyczyniło się do tego sukcesu, każdemu z osobna jestem bardzo wdzięczny”. – powiedział Nibali.

Vincenzo wygrał również dwukrotnie klasyfikację generalną Giro d’ Italia, a w 2015 roku, odniósł zwycięstwo w Il Lombardia.

W swoim wideo, podziękował również sponsorom oraz dyrektorowi sportowemu Astany, którym jest Alexander Vinokourov.

„Życzę Astanie wielu sukcesów w nadchodzącym sezonie 2017, pomimo rywalizacji, między mną, a zespołem będzie istniała wyjątkowa więź”. – zakończył Włoch.

W przyszłym roku Nibali będzie liderem swojej nowej ekipy podczas Giro d’ Italia, gdzie będzie chciał odnieść trzecie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.