Tour de Pologne

Zwycięzca Tour de Pologne z 2012 roku rozpocznie przygodę w Astanie od wspierania Fabio Aru w drodze po tytuł w Giro d’Italia.

Włoch odszedł z Cannondale-Drapac po pięciu sezonach. Bratanek legendarnego Francesco Mosera miał imponujący pierwszy sezon w zawodowym peletonie – zwycięstwo w Tour de Pologne, Trofeo Laigueglia, Rund um den Finanzplatz i klasyfikacji młodzieżowej Vuelta Ciclista al Pais Vasco. W następnym sezonie już wiosną wygrał Strade Bianche, ale pozostałe wyścigi nie były tak udane. Jego forma zaczęła wyraźnie spadać i dopiero w 2015 roku Moser wygrał etap Osterreich Rundfarth, a w obecnym sezonie zajął trzecie miejsce w jeździe indywidualnej na czas na mistrzostwach Europy.

Żeby kontynuować powrót do czołówki i wygrać pierwszy etap Wielkiego Touru (w 2016 roku trzykrotnie znalazł się na podium odcinków Giro i Vuelty) Moser zdecydował się na przejście do Astany.

Nie wiem czego oczekiwać, ale to dla mnie ogromna zmiana. Drużyna wie jak pracować, żeby osiągać wielkie wyniki, zarówno w Wielkich Tourach jak i innych ważnych wyścigach, więc pojawią się okazje dla wszystkich. Mój program jest bardzo podobny do kalendarza Aru, a różnicę stanowi początek sezonu. Ja wystartuję w Volta ao Algarve, a on w Tour of Oman. Potem jednak będziemy jeździć razem, żeby przygotować się do Giro.

Wygląda więc na to, że spisujący się dobrze w prawie każdym terenie Moser stanie się znakomitym pomocnikiem dla Aru. Kilka tygodni wcześniej podobną rolę zadeklarował Michele Scarponi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments