Fot. CCC Team

Davide Rebellin po odejściu z CCC Sprandi Polkowice wcale nie zamierza odkładać roweru na hak i podpisał kontrakt z kontynentalną ekipą z Kuwejtu.

Włoch tym samym dołączył do swojego kolegi z poprzednich grup – Stefana Schumachera. „Dziadek” ścigał się z Niemcem razem w drużynie Piotra Wadeckiego oraz w Gerolsteinerze i Miche.

„Pomimo swojego wieku Rebellin wciąż jest świetnym zawodnikiem, doskonale spisującym się w każdym terenie. Wniesie do drużyny nie tylko swój talent, ale także oferuje ogromne doświadczenie, zwłaszcza przydatne dla młodszych kolarzy którzy dzięki temu będą mieć okazję pobierać lekcję kolarstwa od wspaniałego nauczyciela”

-czytamy w informacji prasowej grupy.

Rebellin ma na swoim koncie wygrane m. in. we wszystkich wyścigach zaliczanych do Tryptyku Ardeńskiego, etap na Giro oraz wygrane w Tirreno – Adriatico czy Paryż – Nicea. Włoch zdobył także srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, ale po pozytywnym badaniu antydopingowym medal został mu odebrany, a dodatkowo został ukarany dwuletnim zakazem startów.

 

Poprzedni artykułWacław Skarul: „Wyprowadziłem PZKol z najgorszego położenia jakie miał w swojej historii”
Następny artykułWyścig o stołek
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments