Michał Kapusta / naszosie.pl

Velon i Infront chcą zorganizować trzydniowy, szosowy wyścig, który zasadami będzie przypominał zawody na torze.

Zawody mają się odbyć w Holandii, Szwajcarii i Republice Południowej Afryki. Część zysków z praw telewizyjnych trafi do startujących drużyn. Seria ma się nazywać International Team Challenge [Międzynarodowy Pojedynek Drużyn] lub ITC. Jeśli żadna z telewizji nie zdecyduje się na transmisję, to Velon i Infront wyprodukują własny sygnał.

Pierwsza edycja ma się odbyć w Holandii i zacząć 2 czerwca. Rywalizacja rozpoczęłaby się od wyścigu przypominającego kryterium wokół kompleksu sportowego Sports Zone w Sittard. Drugiego dnia kolarze mają się udać na Cauberg znany z Amstel Gold Race i pokonać 10 okrążeń. Wzorem wyścigu punktowego na każdym szczycie czekają punkty – zwycięży zawodnik z najbogatszym kontem. Ostatnim akordem będzie powrót do Sports Zone i wyścig drużynowy na dochodzenie.

Infront jest spółką zajmującą się marketingiem i organizacją wydarzeń. Firma została założona w 2002 roku przy okazji mistrzostw świata w piłce nożnej. Właścicielem jest Wanda, grupa, która niedawno podpisała z UCI kontrakt na rozwój kolarstwa w Chinach. Dzięki udziałowi Velon rosną szanse na start najlepszych ekip świata, które podpisały umowy m.in. na transmisje nagrań z rowerów i przekazywania parametrów na żywo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments