Aqua Blue Sports / aquabluesports.com

Irlandzka drużyna ProContinental będzie jeździła w stroju produkcji Vermarc Sport.

Firma zajmuje się ubraniami m.in. Etixx-Quickstep, Lotto-Soudal i UnitedHealthcare. Cały strój jest granatowy z dużymi, złotymi akcentami na koszulkach. Na lewej stronie klatki piersiowej i spodenkach znajduje się też złota koniczyna, a na kołnierzu różowy wstążeczka promująca profilaktykę raka piersi.

pressrelease4_7

Cieszymy się, że możemy pokazać swój strój, który reprezentuje wiele naszych ideałów – irlandzkie dziedzictwo, pogoń za doskonałością i determinację, by wprowadzić nowy model stabilności i samowystarczalności w zawodowym kolarstwie. Widok kolarzy w naszych barwach niedługo po oficjalnym potwierdzeniu naszej rejestracji to spełnienie marzeń, ale też początek naszej podróży z Aqua Blue Sport. Kolejnym krokiem będzie start w zawodach – powiedział założyciel zespołu Rick Delaney.

pressrelease4_9

Drużyna Delaneya celuje w awans do WorldTour w najbliższych czterech latach. W szesnastoosobowym składzie nie brakuje doświadczonych zawodników takich jak Adam Blythe, Larry Warbasse, Andrew Fenn, Petter Nordhaug, Matt Brammeier, Leigh Howard czy Stefen Denifl. Już w 2017 roku ekipa chce wystartować w kilku ważnych wydarzeniach, m.in. Mediolan-Sanremo i Amstel Gold Race.

Przy okazji prezentacji Aqua Blue Sport poinformowało, że Knight Composites zajmie się kołami drużyny, a Schwalbe będzie odpowiadać za ogumienie. W górskim terenie kolarze będą używać kół ze stożkiem 35mm; na pagórkowatych odcinkach 65mm; a na płaskich etapach i jeździe indywidualnej na czas – 95mm.

pressrelease4_8