Herald Sun Tour

Trzykrotny zwycięzca Tour de France wystartuje w styczniowym Cadel Evans Great Ocean Road Race, a następnie, w dniach 1-5 lutego, będzie bronił ubiegłorocznego zwycięstwa w 64. edycji najstarszego wyścigu etapowego Australii – Jayco Herald Sun Tour.

Lider Team Sky obecnie przebywa na Antypodach, a w sobotę weźmie udział w imprezie L’Étape Australia, w której amatorzy mogą wystartować razem z zawodowymi kolarzami i zmagać się z górzystymi drogami regionu Snowy Mountains w Nowej Południowej Walii. Chris przejedzie 157-kilometrową trasę razem z kolarzami amatorami.

Naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy znów rozpocznę mój sezon w Australii. Uwielbiam tutejsze ściganie. Pogoda jest wspaniała, a przy drogach czekają tłumy kibiców, którzy zawsze wspierają zawodników. To wszytko powoduje, że jest jeszcze przyjemniej.

Froome wystartuje w Herald Sun Tour po raz trzeci. Zadebiutował w 2008 r., a jego drugi start w 2016 r. przyniósł mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, dzięki wygranej na królewskim etapie z podjazdem do Arthurs Seat.

To zawsze jest trudny wyścig i dodatkowo w naprawdę silnej obsadzie – to idealna okazja by rozpocząć rok. Podobne podejście przyjąłem w ubiegłym roku i czułem, że to świetny sposób, aby  ustawić sobie sezon. Będziemy tu w silnym składzie ponieważ chcę rozpocząć sezon 2017 od  zwycięstwa. – powiedział Froome

Niewątpliwie silną konkurencją, z która przyjdzie zmierzyć się Chrisowi będzie gwiazda kolumbijskiego kolarstwa Esteban Chaves (Orica-BikeExchange). Kolumbijczyk będzie się starał pokrzyżować plany trzykrotnego zwycięzcy Tour de France i wyjechać z Australii nie tylko jako zwycięzca wyścigu, ale również, a może co ważniejsze, z przewagą mentalną.

26-letni Chaves , który w 2016 roku zajął drugie miejsce w Giro d’Italia, był trzeci w Vuelta a Espana i odniósł oszałamiające zwycięstwo na włoskim klasyku Il Lombardia, obserwuje w jaki sposób lider „niebiańskich” szykuje się do głównego celu sezonu. Nie wahał się, żeby swoje przygotowania do najważniejszych startów rozpocząć od udziału w pięciodniowym wyścigu Herald Sun Tour. Zawodnik Orica-BikeExchange wystartuje również w Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Road Race.

On [Froome] jest oczywiście zadowolony z tego, jak to zrobił w poprzednim sezonie. Wygrał Herald Sun Tour, a potem odniósł zwycięstwo w Tour de France, więc może uda nam się to skopiować – powiedział Chaves.

Ostatnim kolarzem, który zwyciężył w dwóch kolejnych edycjach Herald Sun Tour był australijczyk Simon Gerrans – 2005 – 06r. Jego wyczyn spróbuje skopiować Froome.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments