fot. Team Sky

Team Ineos ogłosił swój skład na Criterium du Dauphine. Podczas rozpoczynającego się 9 czerwca wyścigu w akcji zobaczymy między innymi Michała Kwiatkowskiego i Christophera Froome’a. Dla obu zawodników będzie to w zasadzie ostatni sprawdzian przed Tour de France.

Froome do startu w “Wielkiej Pętli” przystąpi jako jeden z liderów ekipy, dzieląc tę rolę z ubiegłorocznym zwycięzcą – Geraintem Thomasem, który jednak jako formę przygotowań do TdF wybrał Tour de Suisse. Michał Kwiatkowski pełnić będzie rolę pomocnika obu tych kolarzy.

Obok urodzonego w Kenii Froome’a i “Kwiato”, w składzie Ineos na “Delfinat” znalazł się również Gianni Moscon. Włoch zaliczył katastrofalną pierwszą część sezonu i został, decyzją drużyny, odsunięty od startu w Giro d’Italia. Zamiast tego oglądaliśmy go w Tour of California, gdzie sygnalizował delikatną zwyżkę formy. Criterium du Dauphine może być dla niego wyścigiem o “być albo nie być” w składzie zespołu na Tour de France.

Skład Ineos na Criterium uzupełnią: Wasyl Kiryienka, Wout Poels, Ian Stannard i Dylan Van Baarle.

Skład Team Ineos na Criterium du Dauphine: Christopher Froome, Michał Kwiatkowski, Gianni Moscon, Wasyl Kiryienka, Wout Poels, Ian Stannard, Dylan Van Baarle

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments