Fot. UCI Doha 2016

Młody Australijczyk, dla którego kontrakt z amerykańską drużyną jest początkiem profesjonalnej kariery kolarskiej, specjalizuje się w jeździe na czas. W pierwszym sezonie z BMC chciałby doskonalić czasowe umiejętności i wystartować w wyścigach klasycznych.

W 2015 roku Miles Scotson był mistrzem świata do lat dwudziestu trzech zarówno w wyścigu ze startu wspólnego, jak i w jeździe indywidualnej na czas. W Katarze za indywidualną walkę z czasem zdobył brązowy medal. Australijczyk jest także kolarzem torowym, ale obiecał, że w przyszłym roku całkowicie skoncentruje się na szosie.

Scotson od 1 sierpnia był stażystą w belgijskiej ekipie Wanty-Groupe Gobert, ale ostatecznie profesjonalny dwuletni kontrakt zaproponowała mu drużyna BMC.

„Allan [Peiper, menedżer BMC – M.W.] obserwował mnie przez ostatnie półtora roku. Widział, że jeździłem przeważnie na torze i myślę, że przede wszystkim chciał mi pomóc zaaklimatyzować się w Europie. Rozmawialiśmy o tym w Rio. Moimi występami na mistrzostwach świata pokazałem wystarczającą wartość, by BMC zaoferowała mi dwuletni kontrakt,” powiedział w wywiadzie dla portalu Cycling News.

Szczegółowy kalendarz Milesa Scotsona na przyszły sezon będzie znany po grudniowym zgrupowaniu BMC w Hiszpanii, ale już teraz wiadomo, że jego pierwszym startem będą mistrzostwa Australii, następnie wyścig Tour Down Under, a później wiosenna kampania wyścigów klasycznych.

„Na mistrzostwach Australii najważniejsza będzie dla mnie jazda na czas i z pewnością dam z siebie wszystko, ale nie sądzę, bym był w wysokiej formie, ponieważ nie spędziłem pełnego sezonu na szosie. Wiosną chciałbym wystartować w wyścigach klasycznych, byłoby to bardzo dobre dla mojego rozwoju. Mieszkam w Belgii, więc znam trasy i jestem przyzwyczajony do panujących tam warunków atmosferycznych, co z pewnością daje mi przewagę,” wyjaśniał portalowi Cycling News.

Miles Scotson chciałby także nauczyć się czegoś od Richie Porte`a i Rohana Dennisa. Wierzy, że podpisując kontrakt z drużyną BMC dokonał dobrego wyboru, także ze względu na jej australijskie wskazania.

Kolarzami, którzy oprócz Milesa Scotsona od 2017 roku będą jeździć w drużynie BMC są: Marting Elmiger (IAM), Nicolas Roche (Sky) oraz Fran Ventoso (Movistar).

Poprzedni artykułKibic = trzecie płuco
Następny artykułOcena drużyn World Tour 2016 – Tinkoff
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments