Fot. Orica-BikeExchange

Australijska grupa, przygotowując się do rozszerzonego kalendarza WorldTour sprowadziła jedynie Romana Kreuzigera i Rogera Kluge.

Wcześniej drużyna potwierdziła też transfery Carlosa Verony (przeszedł już w lipcu) i Cheun King-Loka (marzec). Sezon 2016 był najlepszym w historii drużyny – Esteban Chaves stanął na podium Giro d’Italia i Vuelta a Espana, a Adam Yates wygrał klasyfikację młodzieżową Tour de France. Doliczając do tego Paryż-Roubaix (Matthew Hayman) i Il Lombardia (Chaves) czy etapy Wielkich Tourów otrzymujemy jedną z najmocniejszych ekip świata.

Tylko dwie i pół zmiany (doliczając Veronę) w naszym składzie oznacza, że DNA grupy jest bardzo podobne do tego, co osiągnęliśmy w 2016. To obiecujące, ale musimy do tego podejść z ostrożnością, żeby nie pozwolić na żadne komplikacje. – powiedział dyrektor sportowy Matt White.

Chociaż w australijskim składzie nie było zbyt wielu transferów, to widać wzmocnienia – Kreuziger będzie dużą siłą w walce o klasyfikacje generalne, a w górach powinien zacząć walczyć Robert Power, który wraca po kontuzji. Do “pociągu” Caleba Ewana dołączył Roger Kluge, a na szosę wrócą Michael Hepburn i Alexander Edmondson, którzy w obecnym sezonie skupili się na torze.

Oczekujemy utrzymania poziomu, od wszystkich. Ten pomysł może brzmieć prosto, ale w tak dynamicznym świecie jak kolarski ciężko jest to osiągnąć. Podejdziemy do wszystkich Wielkich Tourów z ambicjami walki o klasyfikację generalną – dodał White.

Po niezbyt udanym roku z drużyny odszedł Michael Mathews, który wzmocnił skład Giant-Alpecin (Team Sunweb od 2017). W trudnych, szybkich końcówkach pełną rolę lidera powinien przejąć Simon Gerrans wspierany przez Magnusa Corta Nielsena i Jensa Keukeleire.

Orica-BikeExchange na sezon 2017:

Michael Albasini (Szwajcaria), Sam Bewley (Nowa Zelandia), Esteban Chaves (Kolumbia), Magnus Cort (Dania), Mitch Docker (Australia), Luke Durbridge (Australia), Alexander Edmondson (Australia), Caleb Ewan (Australia), Simon Gerrans (Australia), Jack Haig (Australia), Mathew Hayman (Australia), Michael Hepburn (Australia), Damien Howson (Australia), Daryl Impey (RPA), Chris Juul-Jensen (Dania), Jens Keukeleire (Belgia), Cheung King-Lok (Hong Kong), Roger Kluge (Niemcy), Roman Kreuziger (Czechy), Luka Mezgec (Słowenia), Ruben Plaza (Hiszpania), Robert Power (Australia), Svein Tuft (Kanada), Carlos Verona (Hiszpania), Adam Yates (Wielka Brytania) i Simon Yates (Wielka Brytania)