Nippo-Vini Fantini / Antonio Pisoni

Doświadczony Włoch wraca do Europy po latach spędzonych w BMC, Orica-Greenedge i Skydive Dubai.

Mistrz Italii z 2013 roku w swojej karierze wygrywał m.in. etapy Giro d’Italia i Giro del Trentino oraz klasyfikację generalną Settimana Coppi e Bartali. Dobrze spisuje się w każdym terenie, ale specjalizuje w podjazdach. Jego spore doświadczenie sprawiło, że menedżer Nippo-Vini Fantini Francesco Pelosi uznał, że rodak będzie bardzo dobrym kapitanem zespołu.

Ivan będzie miał kluczową rolę w składzie na sezon 2017. Wybraliśmy go na najważniejsze i najtrudniejsze wyścigi. Podzieli się swoim doświadczeniem z japońskimi talentami i pomoże im stworzyć mocną ekipę na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Ze sportowego punktu widzenia ważne jest posiadanie kolarza na takim poziomie. Razem z Damiano Cunego i Julianem Arredondo stworzą trio górali niespotykany na poziomie ProConti –
powiedział Pelosi.

32-latek wraca do zawodowego kolarstwa po roku spędzonym w kontynentalnym Skydive Dubai.

Odpowiedzialność dodaje mi motywacji. Chcę wrócić na swój najwyższy poziom i wiem, że to odpowiednia drużyna. Jestem gotowy wziąć na siebie rolę lidera, ale też pomagać kolegom jeśli to oni będą faworytami. Najważniejsze będzie uzyskiwanie wyników jako drużyna, obojętnie kto będzie zwycięzcą. Spróbuję przekazać swoje doświadczenie najmłodszym kolarzom – powiedział Santaromita.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments