fot. Giro d`Italia

Tegoroczna, 102. edycja Giro d’Italia z pewnością będzie niezapomniana. Kilka chwil temu organizatorzy wyścigu rozdali cztery dzikie karty na swój najważniejszy wyścig w sezonie.

Jak wiadomo, tegoroczna edycja Giro d’Italia może być najmocniej obsadzoną w nowoczesnej historii kolarstwa. Dzięki temu ekipy jadące w wyścigu z dzikimi kartami będą mogły nie tylko sprawdzić się na tle najlepszych ekip na świecie, ale także odpowiednio się zareklamować.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez RCS Sport, w La Corsa Rosa wystartują cztery ekipy z licencją Pro Continental. Mowa tu o Androni Giocattoli – Sidermec, Bardiani – CSF, Nippo – Vini Fantini oraz Israel Cycling Academy. Tym samym, w porównaniu z ubiegłym rokiem, dawny zespół Damiano Cunego zastąpił Neri Sottoli – Selle Italia, wcześniej znany jako Wilier – Selle Italia.

Co ciekawe, RCS Sport zaprezentowało też “dzikusy” na swoje inne flagowe wyścigi, takie jak Strade Bianche, Tirreno – Adriatico oraz Mediolan – Sanremo. Co ciekawe, ekipy zaproszone na Il Lombardia zostaną zaprezentowane w niedalekiej przyszłości.

Poniżej prezentujemy listy zespołów z dziką kartą na wyżej wymienione imprezy.

Giro d’Italia:
Androni Giocattoli – Sidermec
Bardiani – CSF
Nippo – Vini Fantini
Israel Cycling Academy

Strade Bianche:
Neri Sottoli – Selle Italia
Nippo – Vini Fantini
Vital Concept

Tirreno – Adriatico:
Bardiani – CSF
Cofidis
Gazprom – Rusvelo
Israel Cycling Academy
Neri Sottoli – Selle Italia

Mediolan – Sanremo:
Androni Giocattoli – Sidemec
Bardiani – CSF
Cofidis
Direct Energie
Israel Cycling Academy
Neri Sottoli – Selle Italia
Novo Nordisk

Co warto przypomnieć, w każdym z tych wyścigów wystąpi ekipa CCC, która legitymuje się licencją World Tour.