Fot. Lotto-Soudal

25-letni Holender, który teraz jeździ w LottoNL-Jumbo, od przyszłego sezonu dołączy do belgijskiej drużyny Lotto-Soudal, w której ściga się Tomasz Marczyński. 

Moreno Hofland jest sprinterem, ale w przyszłym sezonie bardziej skoncentruje się na flamandzkich wyścigach klasycznych.

– Jeździłem w jednej ekipie przez osiem lat. Najpierw, przez trzy lata na jej zapleczu, a później przez pięć lat w profesjonalnym zespole, więc zauważyłem, że potrzebuję zmiany, nowego wyzwania. Ale nie tylko dlatego wybrałem Lotto-Soudal. Ten zespół ma jeden z najlepszych pociągów na świecie, a ja chciałbym rozwinąć moje umiejętności sprinterskie. Chciałbym także lepiej nauczyć się jeździć w “klasykach”, zatem nie mam wątpliwości, że ta ekipa to dobry wybór. W tym roku ani razu nie wygrałem, więc mam nadzieję znów zacząć wygrywać w sezonie 2017 – powiedział Hofland oficjalnej stronie internetowej Lotto-Soudal.

Moreno Hofland zajmie miejsce w pociągu sprinterskim Andre Greipela, ale kierownictwo drużyny zapewnia, że będzie otrzymywał także szanse dla siebie. Są oni również przekonani, że Holender przetrwa flamandzkie podjazdy i będzie w stanie dobrze prezentować się kolarską wiosną.