Fot. Aqua Blue Sport

Nowa irlandzka drużyna pro kontynentalna kompletuje skład. Liderem będzie obecny kolarz Teamu Sky Lars Petter Nordhaug, a kontrakty mają już także podpisane między innymi Matt Brammeier, Martin Irvine i Conor Dunne.

Team Aqua Blue Sport będzie pierwszą drużyną pro kontynentalną z irlandzką licencją. Została założona przez biznesmena Ricka Delaneya, który na razie zapewnił jej finansowe wsparcie na cztery lata, zaś kolarzom zaoferował dwuletnie kontrakty. W przyszłym sezonie ma się w niej ścigać szesnastu kolarzy.

Najważniejszym z nich będzie 32-letni Norweg Lars Petter Nordhaug, który po dwóch sezonach rozstaje się z drużyną Sky.

Gdy po raz pierwszy rozmawiałem z kierownictwem drużyny, byłem oczarowany sposobem, w jaki myślą, w jaki chcą zarządzać ekipą, oraz całą filozofią, jaka stoi za tym projektem. Myślę, że w momencie kariery, w jakim się znajduję, ta filozofia pomoże mi stać się najlepszym kolarzem, jakim mogę być. Dlatego właśnie dołączam do Aqua Blue Sport – powiedział Nordhaug oficjalnej stronie internetowej drużyny.

Dyrektorami sportowymi będą Nicki Sorensen i Tim Barry. Głównym menedżerem będzie Stephen Moore, a dyrektorem do spraw sportowych były trener między innymi Richiego Porte`a, Stuarta O`Grady`ego i Simona Gerransa – Leigh Bryan. Do zespołu dołączy także były lekarz drużyny Sky – Alan Farell.

W oficjalnym oświadczeniu dotyczącym planów na przyszłość, czytamy, że w czwartym roku działalności Aqua Blue Sport chce wystartować w Tour de France. Zaś w przyszłym sezonie, dzięki otrzymanym zaproszeniom, weźmie udział w Mediolan-San Remo, Amstel Gold Race i Tour of Britain.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments