Fot. Dimension Data

Ben King, Scott Thwaites i Lachlan Morton wzmocnią południowoafrykańską drużynę na przyszły sezon.

Chociaż okienko transferowe otwarte jest od 1 sierpnia, to ekipa Marka Cavendisha dotychczas wykazywała niewielką aktywność. Fani Dimension Data wreszcie mogą odetchnąć – pojawili się nowi kolarze. Ben King dotychczas jeżdżący w Cannondale-Drapac i Lachlan Morton reprezentujący Jelly Belly wzmocnią siłę w górach.

Ben King ma za sobą niesamowitą Vueltę. Pokazał tam konsekwencję i umiejętności, a teraz przejmie rolę mentora i lidera grupy naszych “górali”. Kluczem tej grupy będzie Lachlan Morton, który jest w stanie walczyć w najwyższych górach – powiedział Doug Ryder, menedżer drużyny.

Scott Thwaites wzmocni z kolei drużynę na wiosenne klasyki. Brytyjczyk potrafi finiszować z mniejszych grup i dobrze się czuje na brukach. W tym roku był w czołowej dziesiątce m.in. Le Samyn, Dwars door Vlaanderen, Kuurne-Bruxelles-Kuurne i mistrzostw Wielkiej Brytanii. W nowej drużynie będzie wspierał Tylera Farrara i Edvalda Boasson Hagena i współpracował z fundacją Qhubeka.

Drużyna ma bardzo dobrą sieć wspierającą kolarzy, co pozwoli mi poprawić swoją jazdę i, mam nadzieję, uzyskać dobre wyniki. Zostałem wychowany w bardzo dobrych warunkach w Wielkiej Brytanii – odebrałem dobrą edukację i miałem dostęp do sportu czy transportu. Widok wielu afrykańskich dzieci, które rezygnują z nauki, bo codziennie chodzenie na piechotę jest zbyt ciężkie, jest bardzo smutny. Pracując z Qhubeką chcę pomóc im w pozostaniu w szkołach, jeżdżeniu tam na rowerze i podążaniu za marzeniami. To wielki honor – powiedział Thwaites.