Fot. KTK Kalisz

Kaliskie Towarzystwo Kolarskie już trzeci raz z rzędu zorganizuje jesienne mistrzostwa.

Tradycyjnie już rywalizacja odbędzie się przy zamkniętym ruchu w Godzieszach Wielkich. W piątek 30 września na trasie Godziesze Wielkie – Brzeziny – Opatówek – Godziesze Wielkie zostanie rozegrana walka par z podziałem na kategorie wiekowe – juniorzy/juniorki młodsze, juniorzy/juniorki, orlicy/orliczki oraz elita mężczyzn i kobiet.

Mistrzostwa rozegrane zostaną na drogach powiatowych, niezbyt selektywnych, ale za to z dobrą nawierzchnią, gwarantującą urozmaicone warunki i duże możliwości na nawrotach dzięki wykorzystaniu zatoczek przystanków autobusowych – opisał trasę Bronisław Krakus, Dyrektor Wyścigu.

mapa-ogolna-dwojek1

W zeszłym roku w mistrzostwach par złote medale w elicie mężczyzn zdobyli Kamil Gradek i Paweł Bernas (Activejet Team, teraz VERVA Activejet), a w elicie kobiet zdecydowanie zwyciężyły faworytki – Paulina Brzeźna-Bentkowska i Monika Brzeźna (TKK Pacific Toruń, teraz MAT Atom Sobótka). Nie zabrakło emocji w młodszych kategoriach – w juniorach i juniorkach młodszych dominowała UKS Koźminianka Koźminek reprezentowana przez Aleksandrę Trzebińską, Klaudię Bielawską i Wiktora Richtera, Damiana Papierskiego. W juniorkach siostry Daria i Wiktoria Pikulik pokazały moc BCM Nowatex Ziemia Darłowska, a w juniorach swoją siłę potwierdzili gospodarze KTK Kalisz – Dawid Czubak i Szymon Krawczyk. Orliczki to wygrana Weroniki Humelt i Nikol Płosaj (UKS Mróz Jedynka Kórnik I), a rywalizacja orlików padła łupem Michała Paluty i Patryka Stosza (CCC Sprandi Polkowice).

W niedzielę 02 października na tej samej trasie będą rywalizować już większe składy o miano najlepszej drużyny. Tutaj tytułów w elicie i orlikach będą bronić kolarze CCC Sprandi Polkowice. Wśród elity pań złoto było autorstwa TKK Pacific Toruń, ale trzy z czterech mistrzyń jeżdżą już w barwach innych ekip – może być ciekawie! Juniorki młodsze to zacięta rywalizacja (pierwsze cztery drużyny dzieliło 12 sekund) dla ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W tej samej kategorii wiekowej wśród panów z wygranej cieszyli się kolarze UKS Copernicus SMS Toruń. W juniorkach i juniorach – ponowne wygrane BCM Nowatex Ziemia Darłowska i KTK Kalisz.

Organizatorem jest Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, a gospodarzem mistrzostw został Wójt Gminy Godziesze Wielkie Józef Podłużny. Zgłoszenia wciąż napływają, a do startu w parach zapisanych jest już 194 kolarzy i kolarek. Wśród nich medaliści torowych mistrzostw Europy i reprezentanci czeskiego klubu SKC Tufo Prostejov Wojciech Pszczolarski i Adrian Tekliński.

Jesteśmy już gotowi na przyjęcie naszych gości, którzy będą mieli okazję poznać uroczy zakątek kraju, położony wśród przepięknych lasów i łąk, a na gościnnej Ziemi Godzieskiej nie brakuje sympatyków kolarstwa. Naszymi partnerami w organizacji zawodów są Miasto Kalisz, Gminy Opatówek i Brzeziny, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wielkopolski Związek Kolarski z jego Prezesem Lucjuszem Wasielewskim na czele – powiedział Bogdan Jamroszczyk, Prezes Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

Na niedzielę zapisanych jest już 180 zawodników z 33 klubów, ale ta liczba ciągle rośnie. Dwa dni przed rozegraniem mistrzostw składy prezentują się następująco:

– juniorzy młodsi                  36 dwójek, 16 drużyn,
– juniorki młodsze       15 dwójek, 7 drużyn,
– juniorzy                     18 dwójek, 9 drużyn,
– juniorki                      7 dwójek, 3 drużyny,
– orlicy                         9 dwójek, 4 drużyny,
– orliczki                      6 dwójek, 3 drużyny,
– elita mężczyzn          3 dwójki, 1 drużyna,
– elita kobiet                3 dwójki, 2 drużyny.

Program:

I.piątek, 30 września 2016 r.
Uroczyste otwarcie godz. 13.30
Start od godz. 14.00 – jazda dwójkami
– juniorki młodsze, dystans 15 km
– juniorzy młodsi, dystans 20 km
– juniorki, dystans 20 km
– open (elita, U-23) kobiet, dystans 30 km
– juniorzy, dystans 30 km
– open (elita , U-23) mężczyzn, dystans 30 km
Ceremonia dekoracji po zakończeniu rywalizacji.

II. niedziela 2 października 2016 r.
Start od godz. 10.00 – jazda drużynowa
– juniorki młodsze, dystans 29 km
– juniorzy młodsi, dystans 29 km
– juniorki, dystans 29 km – juniorzy , dystans 40 km
– open (elita, U-23) K, dystans 40 km
– Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w jeździe drużynowej na czas na tandemach, dystans 40 km
– open (elita, U-23) M, dystans 58 km

13.00 GMINNE ŚWIĘTO SPORTU NA RYNKU – biegi rodzinne, piknik rowerowy
Ceremonia dekoracji i uroczyste zamknięcie Mistrzostw po zakończeniu rywalizacji.

Pełne informacje – http://ktk.kalisz.pl/

plakat-mistrzostwa-polski-w-kolarstwie-szosowym-2016-jazda-na-czas

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments