Fot. Direct Energie/Twitter

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych francuskich kolarzy poinformował na Twitterze, że Tour de France 2017 będzie jego ostatnim wyścigiem w profesjonalnej kolarskiej karierze. Szczegóły swojej decyzji ujawnił w wywiadzie dla dziennika „L`Equipe”.

W lipcu przyszłego roku Thomas Voeckler będzie miał 38 lat i będzie to jego piętnasta Wielka Pętla z rzędu. W tym czasie odniósł cztery etapowe zwycięstwa i spędził dwadzieścia dni w koszulce lidera.

– Tour dał mi wszystko, zatem chcę zakończyć karierę tam, gdzie ona się zaczęła. Trudno mi było tę decyzję podjąć, nie spałem myśląc o tym. Ale pewnego razu pomyślałem sobie, że Tour de France 2017 musi być moim ostatnim wyścigiem – wyjaśnił Voeckler.

Thomas Voeckler należy do małego grona kolarzy przez kilkanaście lat wiernych jednej drużynie. Kontrakt z Direct Energie podpisał w 2001 roku i była to jego pierwsza profesjonalna umowa. U boku Jeana-Rene Bernaudeau spędził zatem całą profesjonalną karierę.

Francuz nie ma jeszcze konkretnych planów na przyszłość, ale już teraz wykluczył możliwość zostania dyrektorem sportowym. Rozważa podjęcie roli telewizyjnego komentatora lub trenera kolarskiej reprezentacji Francji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments