CCC Sprandi Polkowice / cccsport.eu

14 września, wyścigiem Coppa Bernocchi – G.P. BPM grupa CCC Sprandi Polkowice rozpocznie serię włoskich wyścigów jednodniowych. Następnego dnia ten sam skład przystąpi do rywalizacji w Coppa Agostoni – Giro delle Brianze

Coppa Bernocchi – G.P. BPM to wyścig klasy 1.1, rozgrywany wokół miejscowości Legnano. Składać się on będzie z trzech części – 45-kilometrowego dojazdu do rund, 16,7-kilometrowego okrążenia z jednym wzniesieniem do Morazzone pokonywanego 7-krotnie oraz 30-kilometrowego, stosunkowo płaskiego odcinka prowadzącego do mety. Profil zachęca do ścigania szybkich kolarzy, ale równocześnie nie dyskwalifikuje z walki o zwycięstwo górali. Przed rokiem zwyciężył tam Vincenzo Nibali.

„Pomarańczowi” przystąpią do rywalizacji w bardzo silnym składzie. Znalazło się w nim dwóch kolarzy, którzy kilka dni później ścigać się będą w reprezentacji Polski, w mistrzostwach Europy – Maciej Paterski oraz Łukasz Owsian. Do walki ruszą też dwaj Włosi – Davide Rebellin oraz powracający po drugiej w tym roku kontuzji obojczyka, Simone Ponzi, a także mocni wspinacze, Victor de la Parte, Felix Grossschartner i Jan Hirt. Skład uzupełni Jarosław Marycz, który w RideLondon Classic pokazał, że można na niego liczyć w przypadku sprintu z większej grupy.

Ta sama „ósemka” pojedzie w Coppa Agostoni – Giro delle Brianze, wyścigu, w którym przed rokiem po imponujące zwycięstwo sięgnął Davide Rebellin. Pokonał on wtedy Nibaliego, a wysoko, na 8.miejscu finiszował również Paterski. Tuż przed Polakiem na kresce zameldował się Ponzi, reprezentujący wtedy barwy Southeast. Trójka ta będzie miała zatem możliwość powtórzenie tego udanego występu.

Zarówno start, jak i metę zaplanowano w miejscowości Lissone. Wyścig będzie miał podobny układ co Coppa Bernocchi – G.P. BPM, z 24,5-kilometrową rundą z trzema stromymi wzniesieniami w środku zmagań, którą kolarze przejadą cztery razy. Ostatnie 35 kilometrów prowadzić będzie głównie w dół.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Coppa Bernocchi – G.P. BPM (14 września, 1.1) i Coppa Agostoni – Giro delle Brianze (15 września, 1.1): Davide Rebellin, Maciej Paterski, Victor de la Parte, Felix Grossschartner, Simone Ponzi, Łukasz Owsian, Jarosław Marycz, Jan Hirt.