Fot. Twitter/Tour of Britain

Niemiec z drużyny Etixx-Quick Step był najszybszy na trasie etapu 7a rozegranego w Bristolu. Steve Cummings (Dimension Data) w znakomitym stylu obronił pozycję lidera wyścigu. 

Pierwsze z sobotnich zadań do wykonania dla kolarzy startujących w Tour of Britain to piętnastokilometrowa jazda indywidualna na czas po ulicach Bristolu.

cr-ommjweaaybrd

 

Zmagania z czasem były istotne w kontekście rywalizacji w klasyfikacji generalnej, w której czołówce plasowali się kolarze dobrze radzący sobie w tej dyscyplinie. Przed etapem 7a srebrny medalista olimpijski Tom Dumoulin tracił do lidera Steve`a Cummingsa czterdzieści dziewięć sekund, a tylko dwie sekundy za Dumoulinem plasował się były rekordzista świata w jeździe godzinnej Rohan Dennis.

Walkę o etapowe zwycięstwo wygrał specjalista od walki z czasem Tony Martin, który ustanowił czas osiemnaście minut i sześć sekund, wyprzedzając drugiego Rohana Dennisa o trzy sekundy.

Znakomity występ zaliczył lider wyścigu, któremu do utrzymania pozycji lidera wystarczyłoby zmieścić się w dziewiętnastu minutach. Tymczasem Cummings przejechał trasę w osiemnaście minut i dwadzieścia dwie sekundy, co dało mu czwartą lokatę na etapie!

Warto odnotować, że na jednym z mokrych zakrętów upadł Taylor Phinney (BMC), który jechał w znakomitym tempie, co potwierdził pomiar czasu w połowie dystansu, gdzie miał najlepszy czas. Mistrz Stanów Zjednoczonych w jeździe na czas mimo tej kraksy zajął jedenastą pozycję ze stratą czterdziestu sekund do zwycięzcy.

Wyniki etapu 7a:

1 MARTIN Tony 34 Etixx – Quick Step 18:06.940
2 DENNIS Rohan 51 Bmc Racing Team 03
3 DUMOULIN Tom 171 Team Giant – Alpecin 05
4 CUMMINGS Stephen 2 Dimension Data 16
5 GALLOPIN Tony 115 Lotto Soudal 25
6 IZAGUIRRE Gorka 43 Movistar Team ST
7 DOWSETT Alex 41 Movistar Team 35
8 ROCHE Nicolas 14 Team Sky 36
9 *MULLEN Ryan 84 Cannondale Drapac Team 39
10 VAN BAARLE Dylan 82 Cannondale Drapac Team 40
11 PHINNEY Taylor 54 Bmc Racing Team ST
12 *GEOGHEGAN HART Tao 103 Great Britain 44
13 HOEKSTRA Jochem 173 Team Giant – Alpecin 47
14 ARCAS Jorge 42 Movistar Team 48
15 *TUSVELD Martijn 175 Team Giant – Alpecin 49
16 *EISENHART Taylor 52 Bmc Racing Team 50
17 BRADBURY Edmund 183 Nfto 51
18 SWIFT Ben 15 Team Sky 54
19 *SAEZ BENITO Hector 96 Caja Rural-Seguros Rga 55
20 VERMOTE Julien 33 Etixx – Quick Step 59
21 ROWSELL Erick 161 Madison – Genesis 01:00
22 WILLIAMS Peter 126 One Pro Cycling 01:01
23 POELS Wouter 13 Team Sky ST
24 *SMITH Dion 122 One Pro Cycling 01:02
25 *DIBBEN Jonathan 22 Team Wiggins ST
26 CHRISTIAN Mark 24 Team Wiggins 01:03
27 MEURISSE Xandro 155 Wanty – Groupe Gobert 01:06
28 DOMAGALSKI Karol 123 One Pro Cycling ST
29 MORENO Javier 45 Movistar Team 01:07
30 GONCALVES Domingos 94 Caja Rural-Seguros Rga ST
31 *ZEPUNTKE Ruben 86 Cannondale Drapac Team 01:18
32 LAMPIER Steve 134 Jlt – Condor ST
33 BAUER Jack 81 Cannondale Drapac Team 01:21
34 MARCATO Marco 153 Wanty – Groupe Gobert 01:23
35 RUBIO HERNANDEZ Diego 95 Caja Rural-Seguros Rga 01:26
36 *EDMONDSON Alexander 142 Orica – Bikeexhange ST
37 *MOSCA Jacopo 206 Trek – Segafredo 01:28
38 VEREECKEN Nicolas 71 An Post – Chain Reaction 01:30
39 ZARDINI Edoardo 61 Bardiani Csf 01:33
40 WISNIOWSKI Lukasz 36 Etixx – Quick Step 01:36
41 COLEDAN Marco 204 Trek – Segafredo 01:38
42 THURAU Bjorn 156 Wanty – Groupe Gobert ST
43 WYNANTS Maarten 196 Team Lotto Nl – Jumbo 01:39
44 *MARTIN Guillaume 154 Wanty – Groupe Gobert 01:40
45 DOWNING Russell 131 Jlt – Condor ST
46 TXURRUKA Amets 146 Orica – Bikeexhange ST
47 *SLATER Alistair 136 Jlt – Condor 01:41
48 VAN POPPEL Boy 201 Trek – Segafredo ST
49 *POWER Robert 145 Orica – Bikeexhange 01:44
50 *MCCORMICK Hayden 121 One Pro Cycling 01:45
51 STEWART Thomas 166 Madison – Genesis 01:47
52 *SHAW James 114 Lotto Soudal 01:49
53 *BENITO DIEZ Miguel Angel 92 Caja Rural-Seguros Rga ST
54 MCNALLY Mark 151 Wanty – Groupe Gobert 01:50
55 MOSES Thomas 135 Jlt – Condor 01:51
56 CURVERS Roy 172 Team Giant – Alpecin ST
57 *HOLMES Matt 164 Madison – Genesis ST
58 TONELLI Alessandro 66 Bardiani Csf 01:54
59 PARTRIDGE Robert 186 Nfto 01:57
60 *VLIEGEN Loïc 56 Bmc Racing Team 01:58
61 DEBUSSCHERE Jens 113 Lotto Soudal 01:59
62 *ZABEL Rick 55 Bmc Racing Team 02:02
63 *STEWART Mark 105 Great Britain 02:03
64 VISCONTI Giovanni 46 Movistar Team ST
65 GASPAROTTO Enrico 152 Wanty – Groupe Gobert 02:04
66 CRONSHAW Matt 165 Madison – Genesis 02:09
67 ALAFACI Eugenio 202 Trek – Segafredo 02:13
68 VON HOFF Steele 125 One Pro Cycling 02:14
69 *CULLAIGH Gabriel 102 Great Britain ST
70 VAN ZYL Johann 6 Dimension Data 02:15
71 STONES Liam 184 Nfto 02:17
72 MARTENS Paul 193 Team Lotto Nl – Jumbo 02:18
73 LINDEMAN Bert-Jan 194 Team Lotto Nl – Jumbo 02:20
74 MOINARD Amaël 53 Bmc Racing Team 02:21
75 DUNNE Conor 133 Jlt – Condor 02:23
76 *DOULL Owain 23 Team Wiggins 02:24
77 *SCOTT Jacob 75 An Post – Chain Reaction ST
78 BOEM Nicola 62 Bardiani Csf ST
79 WIGGINS Bradley 21 Team Wiggins 02:25
80 BARBERO CUESTA Carlos 91 Caja Rural-Seguros Rga 02:26
81 HOUSE Kristian 124 One Pro Cycling 02:28
82 MARTIN Daniel 31 Etixx – Quick Step 02:29
83 BONGIORNO Francesco Manuel 63 Bardiani Csf 02:30
84 BOVENHUIS Jasper 72 An Post – Chain Reaction 02:31
85 GREIPEL André 111 Lotto Soudal 02:32
86 *GROENEWEGEN Dylan 191 Team Lotto Nl – Jumbo 02:34
87 *WOOD Oliver 106 Great Britain ST
88 KENT-SPARK Oliver 74 An Post – Chain Reaction 02:35
89 *DE BUYST Jasper 112 Lotto Soudal ST
90 THOMSON Jay 5 Dimension Data 02:37
91 MEZGEC Luka 144 Orica – Bikeexhange ST
92 SIMION Paolo 65 Bardiani Csf ST
93 VIVIANI Elia 11 Team Sky 02:39
94 BIBBY Ian 181 Nfto 02:40
95 WASTYN Emiel 73 An Post – Chain Reaction ST
96 BLYTHE Adam 101 Great Britain 02:41
97 SHAW Damien 76 An Post – Chain Reaction 02:42
98 MCEVOY Jonathan 185 Nfto ST
99 WAGNER Robert 195 Team Lotto Nl – Jumbo 02:46
100 RICHEZE Ariel Maximiliano 35 Etixx – Quick Step 02:49
101 LEEZER Thomas 192 Team Lotto Nl – Jumbo 02:50
102 SIEBERG Marcel 116 Lotto Soudal 02:53
103 APPLEBY Dale 182 Nfto 02:57
104 STANNARD Ian 12 Team Sky ST
105 *EWAN Caleb 141 Orica – Bikeexhange 02:58
106 *VAN POPPEL Danny 16 Team Sky 03:08
107 RUFFONI Nicola 64 Bardiani Csf ST
108 *PEARSON Daniel 26 Team Wiggins 03:11
109 GUNMAN Taylor Karl 163 Madison – Genesis 03:12
110 EISEL Bernhard 3 Dimension Data 03:13
111 *LATHAM Christopher 25 Team Wiggins 03:17
112 HEPBURN Michael 143 Orica – Bikeexhange ST
113 RENSHAW Mark 4 Dimension Data 03:18
114 ARAMENDIA Francisco Javier 93 Caja Rural-Seguros Rga 03:33
115 CAVENDISH Mark 1 Dimension Data 03:34
116 MCLAY Daniel 104 Great Britain 04:52
Did not start
LANGEVELD Sebastian 83 Cannondale Drapac Team

Klasyfikacja generalna po etapie 7a:

1 CUMMINGS Stephen 2 Dimension Data 27:22:33
2 DUMOULIN Tom 171 Team Giant – Alpecin 38
3 DENNIS Rohan 51 Bmc Racing Team ST
4 GALLOPIN Tony 115 Lotto Soudal 01:02
5 VAN BAARLE Dylan 82 Cannondale Drapac Team 01:21
6 ROCHE Nicolas 14 Team Sky 01:26
7 MEURISSE Xandro 155 Wanty – Groupe Gobert 01:48
8 SWIFT Ben 15 Team Sky 01:52
9 VERMOTE Julien 33 Etixx – Quick Step 02:08
10 *MOSCA Jacopo 206 Trek – Segafredo 02:32
11 *MARTIN Guillaume 154 Wanty – Groupe Gobert 02:48
12 CHRISTIAN Mark 24 Team Wiggins 03:58
13 MARTIN Daniel 31 Etixx – Quick Step 04:23
14 ROWSELL Erick 161 Madison – Genesis 05:18
15 *GEOGHEGAN HART Tao 103 Great Britain 05:19
16 *SMITH Dion 122 One Pro Cycling 06:10
17 IZAGUIRRE Gorka 43 Movistar Team 06:57
18 LAMPIER Steve 134 Jlt – Condor 07:01
19 GONCALVES Domingos 94 Caja Rural-Seguros Rga 07:19
20 ZARDINI Edoardo 61 Bardiani Csf 07:22
21 BRADBURY Edmund 183 Nfto 08:25
22 *ZEPUNTKE Ruben 86 Cannondale Drapac Team 08:42
23 BONGIORNO Francesco Manuel 63 Bardiani Csf 08:53
24 *PEARSON Daniel 26 Team Wiggins 09:28
25 DOWNING Russell 131 Jlt – Condor 09:54
26 VISCONTI Giovanni 46 Movistar Team 10:37
27 RUBIO HERNANDEZ Diego 95 Caja Rural-Seguros Rga 10:56
28 BAUER Jack 81 Cannondale Drapac Team 11:00
29 *TUSVELD Martijn 175 Team Giant – Alpecin 11:23
30 GASPAROTTO Enrico 152 Wanty – Groupe Gobert 11:31
31 MARCATO Marco 153 Wanty – Groupe Gobert 13:10
32 *VLIEGEN Loïc 56 Bmc Racing Team 13:39
33 MOINARD Amaël 53 Bmc Racing Team 13:46
34 POELS Wouter 13 Team Sky 13:48
35 STEWART Thomas 166 Madison – Genesis 14:46
36 HOEKSTRA Jochem 173 Team Giant – Alpecin 15:11
37 WYNANTS Maarten 196 Team Lotto Nl – Jumbo 15:45
38 VEREECKEN Nicolas 71 An Post – Chain Reaction 17:09
39 MORENO Javier 45 Movistar Team 17:28
40 *SLATER Alistair 136 Jlt – Condor 18:10
41 TXURRUKA Amets 146 Orica – Bikeexhange 18:59
42 BOEM Nicola 62 Bardiani Csf 19:01
43 *POWER Robert 145 Orica – Bikeexhange 21:36
44 *SAEZ BENITO Hector 96 Caja Rural-Seguros Rga 23:16
45 WILLIAMS Peter 126 One Pro Cycling 24:22
46 MARTIN Tony 34 Etixx – Quick Step 24:40
47 LINDEMAN Bert-Jan 194 Team Lotto Nl – Jumbo 24:47
48 GREIPEL André 111 Lotto Soudal 25:18
49 MARTENS Paul 193 Team Lotto Nl – Jumbo 25:22
50 *SHAW James 114 Lotto Soudal 26:42
51 *BENITO DIEZ Miguel Angel 92 Caja Rural-Seguros Rga 27:32
52 ARCAS Jorge 42 Movistar Team 27:52
53 WISNIOWSKI Lukasz 36 Etixx – Quick Step 28:21
54 THURAU Bjorn 156 Wanty – Groupe Gobert 30:41
55 *STEWART Mark 105 Great Britain 31:08
56 BIBBY Ian 181 Nfto 31:10
57 *VAN POPPEL Danny 16 Team Sky 31:14
58 *HOLMES Matt 164 Madison – Genesis 31:24
59 BARBERO CUESTA Carlos 91 Caja Rural-Seguros Rga 31:38
60 PHINNEY Taylor 54 Bmc Racing Team 31:48
61 DOMAGALSKI Karol 123 One Pro Cycling 32:11
62 STANNARD Ian 12 Team Sky 32:36
63 *CULLAIGH Gabriel 102 Great Britain 33:03
64 *SCOTT Jacob 75 An Post – Chain Reaction 33:06
65 MCLAY Daniel 104 Great Britain 33:43
66 DEBUSSCHERE Jens 113 Lotto Soudal 33:56
67 LEEZER Thomas 192 Team Lotto Nl – Jumbo 34:42
68 *EISENHART Taylor 52 Bmc Racing Team 35:21
69 CURVERS Roy 172 Team Giant – Alpecin 36:04
70 *GROENEWEGEN Dylan 191 Team Lotto Nl – Jumbo 39:18
71 VON HOFF Steele 125 One Pro Cycling 39:23
72 *ZABEL Rick 55 Bmc Racing Team 39:48
73 VAN POPPEL Boy 201 Trek – Segafredo 40:19
74 MEZGEC Luka 144 Orica – Bikeexhange 40:23
75 ALAFACI Eugenio 202 Trek – Segafredo 41:07
76 TONELLI Alessandro 66 Bardiani Csf 42:10
77 EISEL Bernhard 3 Dimension Data 43:13
78 SIEBERG Marcel 116 Lotto Soudal 43:31
79 *DIBBEN Jonathan 22 Team Wiggins 44:49
80 MCNALLY Mark 151 Wanty – Groupe Gobert 45:15
81 *EWAN Caleb 141 Orica – Bikeexhange 45:27
82 CAVENDISH Mark 1 Dimension Data 46:32
83 VAN ZYL Johann 6 Dimension Data 46:41
84 SIMION Paolo 65 Bardiani Csf 47:00
85 MOSES Thomas 135 Jlt – Condor 48:08
86 *DE BUYST Jasper 112 Lotto Soudal 48:49
87 COLEDAN Marco 204 Trek – Segafredo 49:28
88 *MULLEN Ryan 84 Cannondale Drapac Team 50:53
89 RICHEZE Ariel Maximiliano 35 Etixx – Quick Step 51:11
90 DOWSETT Alex 41 Movistar Team 52:03
91 *MCCORMICK Hayden 121 One Pro Cycling 52:40
92 RUFFONI Nicola 64 Bardiani Csf 53:40
93 BLYTHE Adam 101 Great Britain 53:41
94 ARAMENDIA Francisco Javier 93 Caja Rural-Seguros Rga 53:49
95 MCEVOY Jonathan 185 Nfto 55:25
96 RENSHAW Mark 4 Dimension Data 56:53
97 PARTRIDGE Robert 186 Nfto 57:01
98 WAGNER Robert 195 Team Lotto Nl – Jumbo 57:11
99 SHAW Damien 76 An Post – Chain Reaction 57:22
100 APPLEBY Dale 182 Nfto 58:15
101 *WOOD Oliver 106 Great Britain 59:37
102 KENT-SPARK Oliver 74 An Post – Chain Reaction 59:45
103 DUNNE Conor 133 Jlt – Condor 01:00:18
104 GUNMAN Taylor Karl 163 Madison – Genesis 01:02:08
105 BOVENHUIS Jasper 72 An Post – Chain Reaction 01:02:40
106 THOMSON Jay 5 Dimension Data 01:04:54
107 STONES Liam 184 Nfto 01:04:58
108 *DOULL Owain 23 Team Wiggins 01:07:02
109 *LATHAM Christopher 25 Team Wiggins 01:07:11
110 WIGGINS Bradley 21 Team Wiggins 01:08:34
111 VIVIANI Elia 11 Team Sky 01:09:06
112 CRONSHAW Matt 165 Madison – Genesis 01:10:52
113 HOUSE Kristian 124 One Pro Cycling 01:11:05
114 *EDMONDSON Alexander 142 Orica – Bikeexhange 01:17:57
115 HEPBURN Michael 143 Orica – Bikeexhange 01:27:16
116 WASTYN Emiel 73 An Post – Chain Reaction 01:36:25