Fot. IAM Cycling/Bettini

29-letni Belg z drużyny IAM Cycling wygrał siódmy etap hiszpańskiej Vuelty z Macedy do Puebla de Sanabria (158,5 km). Liderem pozostał Darwin Atapuma (BMC). 

W ucieczkę dnia zabrało się sześciu kolarzy: Victor Campenaerts (LottoNL – Jumbo), Johan Le Bon (FDJ), Sander Armée (Lotto Soudal), Davide Villella (Cannondale – Drapac), Vegard  Laengen (IAM Cycling) oraz Luis Angel Mate (Cofidis).

Zapas czasowy w stosunku do peletonu w żadnym momencie wyścigu nie był imponujący (największa przewaga to nieco ponad trzy minuty), i w dodatku, szybko zaczął maleć. Sześćdziesiąt kilometrów przed metą wynosił już tylko półtorej minuty.

Dzięki bardzo mocnej pracy Astany odjazd został zlikwidowany już czterdzieści kilometrów przed metą, i mimo to Kazachski skład kontynuował nadawanie tempa peletonowi, które sprawiło, że wielu zawodników miało kłopoty z utrzymaniem się w dużej grupie.

Na początku ostatniego podjazdu trzeciej kategorii wyjaśniło się (przynajmniej częściowo), w jakim celu Astana wykonywała lwią część pracy na siódmym etapie. Atak przypuścił Dario Cataldo, do którego dołączył Luis Leon Sanchez (także Astana), Gianluca Brambilla (EQS), Simon Clarke (Cannondale-Drapac) oraz Luis Angel Mate, który jechał w pierwszej ucieczce.

Prowadząca piątka na szczycie górskiej premii Alto de Padornelo miała pół minuty przewagi nad peletonem. Gdy główna grupa miała już harcowników w zasięgu wzroku,  Luis Leon Sanchez i Clarke raz jeszcze spróbowali  swoich sił. Wspaniale współpracujący duet wjechał na ostatni kilometr z kilkoma sekundami przewagi, co zapewniło niezwykle emocjonującą końcówkę.

Peleton dogonił dwójkę dosłownie w ostatniej chwili i najszybciej finiszował Jonas Van Genechten. W czasie szaleńczej pogoni peletonu miała miejsce kraksa, w której uczestniczyli Samuel Sanchez i Alberto Contador.

Warto podkreślić, że praktycznie na nic zdała się praca drużyny Astana, oraz że po raz kolejny na czołowych miejscach finiszował niezniszczalny Alejandro Valverde (Movistar), który dziś był trzeci!

Wyniki siódmego etapu:

1 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling 3:55:44
2 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
4 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
5 Kévin Reza (Fra) FDJ
6 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
7 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step
8 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
9 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
10 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
11 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
12 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
13 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
14 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
15 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
16 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
17 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
18 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
19 Leopold Konig (Cze) Team Sky
20 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
21 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
22 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
23 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac
24 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
25 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida
26 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
27 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
28 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
29 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
30 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
31 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
32 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
33 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
34 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
35 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida
36 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
37 Christopher Froome (GBr) Team Sky
38 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
39 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
40 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
41 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step
42 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
43 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
44 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
45 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
46 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
47 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step
48 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step
49 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
50 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange
51 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
52 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
53 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
54 Egor Silin (Rus) Team Katusha
55 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
56 Christian Knees (Ger) Team Sky
57 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
58 Tiago Machado (Por) Team Katusha
59 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
60 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
61 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
62 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
63 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
64 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
65 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
66 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
67 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
68 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
69 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
70 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
71 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
72 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
73 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
74 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
75 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
76 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
77 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
78 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
79 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
80 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
81 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
82 Michal Golas (Pol) Team Sky
83 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
84 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
85 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
86 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
87 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
88 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
89 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
90 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida
91 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
92 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
93 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
94 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
95 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
96 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
97 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
98 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
99 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
100 Ian Boswell (USA) Team Sky
101 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
102 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step
103 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step
104 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
105 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
106 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
107 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:09:15
108 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:09:48
109 Mario Costa (Por) Lampre – Merida
110 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:09:50
111 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
112 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida
113 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
114 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
115 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
116 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step
117 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
118 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
119 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 0:11:09
120 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
121 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
122 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
123 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
124 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
125 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
126 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida
127 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
128 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
129 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
130 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
131 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
132 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
133 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
134 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
135 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step
136 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
137 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
138 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
139 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
140 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
141 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange
142 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange
143 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
144 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
145 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
146 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
147 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange
148 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
149 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
150 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
151 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
152 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
153 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
154 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
155 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
156 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
157 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
158 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
159 José Herrada (Spa) Movistar Team
160 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
161 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
162 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
163 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
164 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
165 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
166 Julien Morice (Fra) Direct Energie 0:16:34
167 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
168 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
169 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
170 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
171 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
172 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
173 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
174 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step
175 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha
176 Laurent Pichon (Fra) FDJ
177 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
178 Johan Le Bon (Fra) FDJ
179 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
180 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
181 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida
182 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 0:17:48
183 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
184 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
185 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
186 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo

 

Klasyfikacja generalna:

1 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team 25:41:05
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:00:24
3 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:32
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:00:38
5 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
6 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:01:07
7 Leopold Konig (Cze) Team Sky 0:01:12
8 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:01:14
9 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step 0:01:22
10 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange 0:01:28
11 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
12 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team 0:01:52
13 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 0:01:55
14 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:02:07
15 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac 0:02:13
16 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:02:17
17 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:02:20
18 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:02:34
19 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:02:46
20 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:50
21 José Mendes (Por) Bora-Argon 18 0:02:51
22 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:57
23 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 0:03:09
24 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:03:10
25 Alberto Losada (Spa) Team Katusha 0:03:11
26 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 0:03:13
27 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:22
28 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:03:42
29 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo 0:03:44
30 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:03:49
31 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
32 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 0:03:54
33 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:03:56
34 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:03:58
35 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step 0:04:27
36 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 0:04:35
37 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 0:06:09
38 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:07:15
39 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 0:07:30
40 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 0:08:35
41 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac 0:10:18
42 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:12:19
43 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team 0:13:40
44 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team 0:13:41
45 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 0:14:23
46 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:15:47
47 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange 0:16:08
48 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
49 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo 0:16:27
50 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 0:16:55
51 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 0:17:41
52 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:18:00
53 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:21:25
54 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac 0:22:15
55 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:22:17
56 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step 0:23:16
57 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:28
58 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:23:47
59 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 0:25:23
60 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:25:29
61 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:26:08
62 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:26:46
63 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:26:51
64 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:27:21
65 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:27:22
66 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:28:36
67 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:29:14
68 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:29:22
69 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:29:32
70 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:30:32
71 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:31:00
72 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange 0:32:33
73 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:34:17
74 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange 0:34:57
75 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:35:21
76 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 0:36:14
77 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 0:36:15
78 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:36:29
79 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin 0:37:46
80 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:37:54
81 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:38:08
82 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:38:22
83 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling 0:40:19
84 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
85 José Herrada (Spa) Movistar Team 0:41:41
86 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:42:03
87 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18 0:42:48
88 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data 0:43:01
89 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:43:08
90 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team 0:43:24
91 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step 0:44:42
92 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:44:48
93 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:44:55
94 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 0:45:17
95 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:45:50
96 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:45:52
97 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:46:25
98 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 0:46:31
99 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 0:46:50
100 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:46:53
101 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo 0:47:08
102 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 0:47:09
103 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:47:25
104 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 0:47:37
105 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:48:15
106 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
107 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 0:48:33
108 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18 0:48:43
109 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
110 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:49:16
111 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 0:49:44
112 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:50:05
113 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step 0:50:10
114 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18 0:50:22
115 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step 0:50:31
116 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:50:46
117 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:51:07
118 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling 0:51:12
119 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange 0:51:54
120 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:52:12
121 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 0:52:21
122 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:53:00
123 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 0:53:02
124 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 0:53:04
125 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team 0:53:13
126 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal 0:53:14
127 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:53:15
128 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18 0:53:18
129 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:53:47
130 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:54:20
131 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:55:09
132 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 0:55:18
133 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:56:00
134 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 0:56:17
135 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:56:33
136 Christian Knees (Ger) Team Sky 0:56:35
137 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:57:10
138 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:57:29
139 Kévin Reza (Fra) FDJ 0:57:40
140 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:58:48
141 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team 1:00:00
142 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 1:00:12
143 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step 1:00:37
144 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
145 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac 1:00:58
146 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 1:01:43
147 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 1:02:21
148 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 1:02:35
149 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:02:44
150 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 1:03:52
151 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 1:04:26
152 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 1:04:29
153 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac 1:04:35
154 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange 1:05:24
155 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 1:05:25
156 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 1:05:30
157 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 1:06:50
158 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 1:07:07
159 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 1:07:57
160 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange 1:07:58
161 Mario Costa (Por) Lampre – Merida 1:08:13
162 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 1:08:26
163 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team 1:08:39
164 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:09:00
165 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 1:09:08
166 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 1:09:17
167 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin 1:09:53
168 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:10:25
169 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:12:11
170 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:12:26
171 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18 1:12:27
172 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA 1:12:37
173 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1:13:40
174 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 1:13:49
175 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 1:14:05
176 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 1:14:21
177 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange 1:14:31
178 Johan Le Bon (Fra) FDJ 1:15:25
179 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step 1:15:38
180 Tony Hurel (Fra) Direct Energie 1:16:32
181 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 1:16:54
182 Laurent Pichon (Fra) FDJ 1:17:04
183 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18 1:17:52
184 Julien Morice (Fra) Direct Energie 1:19:13
185 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:24:54
186 Romain Cardis (Fra) Direct Energie