Foto: Tour du Poitou-Charentes

Sylvain Chavanel wygrał wyścig Tour du Poitou Charentes, powtarzając swój sukces z 2014 roku. Na ostatnim etapie najszybszy był Sonny Colbrelli (Bardiani – CSF).

Ostatni etap francuskiej etapówki liczył ponad 171 kilometrów i prowadził zThouars do Poitiers. Odcinek był najeżony krótkimi podjazdami, a końcówka ścigania także nie należała do najłatwiejszych.

tour-du-poitou-charentes-2016-stage-4-1471888294

W ucieczkę dnia zabrali się: Julien Berard (AG2R La Mondiale), Luke Rowe (Team Sky), Thomas Vaubourzeix (Delko-Marseille-Provence-KTM), Sander Helven (Topsport Vlaanderen – Baloise), Enrico Barbin (Bardiani-CSF), Yonder Godoy (Wilier-Southeast), Pierre Gouault (HP BTP-Auber 93) i Thibault Ferasse (Armée de Terre).

Helven zbierał punkty na górskich premiach i zwyciężył w klasyfikacji na najlepszego górala wyścigu. Najdłużej na czele kręcili Berard, Godoy i Gouault, ale peleton zakończył ich ucieczkę siedem kilometrów przed metą.

Trzy kilometry przed metą zaatakował Gianni Moscon (Sky), który tracił do lidera Sylvaina Chavanela (Direct Energie) 51 sekund. Jednak młody Włoch został doścignięty przez grupkę na ostatnim kilometrze.

Najszybszy okazał się (pod nieobecność Nacera Bouhanniego) Sonny Colbrelli (Bardiani – CSF). Drugi był Ben Swift (Sky), a trzeci Romain Feillu (HP BTP-AUber 93).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Sylvain Chavanel (Direct Energie).

Wyniki ostatniego etapu:

1 COLBRELLI Sonny BAR ITA les 171,3 km en 4h03’42” (moy. 42,175 km/h) (b : 10″)
2 SWIFT Ben SKY GBR ‘ ‘ (b : 6″)
3 FEILLU Romain AUB ‘ ‘ (b : 4″)
4 VANTOMME Maxime RML BEL ‘ ‘
5 *MCLAY Daniel FVC GBR ‘ ‘
6 VAN ASBROECK Tom TLJ BEL ‘ ‘
7 ROUX Anthony FDJ FRA ‘ ‘
8 SPRENGERS Thomas TSV BEL ‘ ‘
9 *MALDONADO Anthony AUB FRA ‘ ‘
10 *COQUARD Bryan DEN FRA ‘ ‘
11 JANS Roy WGG BEL ‘ ‘
12 NARDIN Alberto AND ITA ‘ ‘
13 *POUILLY Félix RML FRA ‘ ‘
14 OLIVEIRA Nelson MOV POR ‘ ‘
15 *KELDERMAN Wilco TLJ NED ‘ ‘
16 *OOMEN Sam TGA NED ‘ ‘
17 *VELASCO Simone BAR ITA ‘ ‘
18 MINNAARD Marco WGG NED ‘ ‘
19 OFFREDO Yoann FDJ FRA ‘ ‘
20 ROY Jérémy FDJ FRA ‘ ‘
21 LIETAER Eliot TSV BEL ‘ ‘
22 ANDRIATO Rafael STH BRA ‘ ‘
23 POULHIÈS Stéphane ADT FRA ‘ ‘
24 ROGLIC Primoz TLJ SLO ‘ ‘
25 HOULE Hugo ALM CAN ‘ ‘
26 BILLE Gaetan WGG BEL ‘ ‘
27 *TOUZÉ Damien AUB FRA ‘ ‘
28 HUPOND Thierry DMP FRA ‘ ‘
29 *MENUT David AUB FRA ‘ ‘
30 VANMARCKE Sep TLJ BEL ‘ ‘
31 *ARCAS Jorge MOV ESP ‘ ‘
32 VAN HECKE Preben TSV BEL ‘ ‘
33 *LAPORTE Christophe COF FRA ‘ ‘
34 GRETSCH Patrick ALM GER ‘ ‘
35 *MOSCON Gianni SKY ITA ‘ ‘
36 CHAVANEL Sylvain DEN FRA ‘ ‘
37 *HOELGAARD Daniel FDJ NOR ‘ ‘
38 NAPOLITANO Danilo WGG ITA ‘ ‘
39 KONOVALOVAS Ignatas FDJ LTU ‘ ‘
40 *FEDI Andrea STH ITA 11″
41 POZZATO Filippo STH ITA 12″ (p : 20″)
42 BELLETTI Manuel STH ITA 18″ (p : 20″)
43 *HOFSTETTER Hugo COF FRA 30″
44 DRON Boris WGG BEL 47″
45 VAN WINDEN Dennis TLJ NED 57″
46 *TURGIS Jimmy RML FRA 01’12”
47 *SEPULVEDA Eduardo FVC ARG 01’15”
48 *DANIEL Maxime ALM FRA ‘ ‘
49 *ANTONINI Simone WGG ITA 01’32”
50 GESCHKE Simon TGA GER 01’36”
51 ZARDINI Edoardo BAR ITA 01’37”
52 *FARAZIJN Maxime TSV BEL ‘ ‘
53 *BOUVRY Dieter RML BEL ‘ ‘
54 SIMON Julien COF FRA ‘ ‘
55 SANZ Enrique STH ESP ‘ ‘
56 PETIT Adrien DEN FRA ‘ ‘
57 FEILLU Brice FVC FRA ‘ ‘
58 VENTOSO Francisco MOV ESP 01’44”
59 BERARD Julien ALM FRA ‘ ‘
60 *BOUHANNI Rayane COF FRA 01’46”
61 *KRAGH ANDERSEN Asbjørn DMP DEN ‘ ‘
62 BUSATO Matteo STH ITA 01’47” (p : 20″)
63 *GOUGEARD Alexis ALM FRA 01’55”
64 PERICHON Pierre-Luc FVC FRA ‘ ‘
65 JARRIER Benoît FVC FRA ‘ ‘
66 VOECKLER Thomas DEN FRA 01’57”
67 DUVAL Julien ADT FRA 02’34”
68 SISKEVICIUS Evaldas DMP LTU ‘ ‘
69 STENUIT Robin WGG BEL 03’05”
70 VAN STAEYEN Michael COF BEL ‘ ‘
71 SINNER Benoît ADT FRA 03’37”
72 WAGNER Robert TLJ GER 03’58”
73 FENN Andrew SKY GBR ‘ ‘
74 ROWE Luke SKY GBR 04’16” (b : 1″)
75 *GOUAULT Pierre AUB FRA B:06″ ‘ ‘
76 *GODOY Yonder STH VEN ‘ ‘ (b : 1″)
77 BOEM Nicola BAR ITA 04’19”
78 LINDEMAN Bert-Jan TLJ NED 05’09” (p : 20″)
79 BARBIN Enrico BAR ITA B:02″ ‘ ‘
80 DEIGNAN Philip SKY IRL 05’14”
81 TIMMER Albert TGA NED 05’54”
82 *PEDRERO Antonio MOV ESP 06’08”
83 *GODON Dorian COF FRA 06’38”
84 *DEMARE Arnaud FDJ FRA ‘ ‘
85 BODIOT Alexis ADT FRA ‘ ‘
86 DE BACKER Bert TGA BEL ‘ ‘
87 *LEVEAU Jérémy RML FRA ‘ ‘
88 DOWSETT Alex MOV GBR 08’27”
89 BANDIERA Marco AND ITA ‘ ‘
90 *THOMAS Benjamin ADT FRA 08’28”
91 *LEVASSEUR Jordan ADT FRA 08’55”
92 *SARREAU Marc FDJ FRA ‘ ‘
93 *AMEZQUETA MORENO Julen STH ESP ‘ ‘
94 ZANDIO Xabier SKY ESP ‘ ‘
95 BENFATTO Marco AND ITA ‘ ‘
96 *HENAO GOMEZ Sebastian SKY COL ‘ ‘
97 MORENO Javier MOV ESP ‘ ‘
98 *GASPARRINI Rino AND ITA ‘ ‘
99 RATTO Daniele AND ITA ‘ ‘
100 *CAM Maxime FVC FRA ‘ ‘
101 JAKIN Alo AUB EST ‘ ‘
102 *SEYNAEVE Lander WGG BEL ‘ ‘
103 *PACIONI Luca AND ITA ‘ ‘
104 *ROTA Lorenzo BAR ITA ‘ ‘
105 *CARAPAZ Richard MOV ECU ‘ ‘
106 *ANDREETTA Simone BAR ITA ‘ ‘
107 *FERASSE Thibault ADT FRA ‘ ‘ (b : 4″)
108 *ALAPHILIPPE Bryan ADT FRA ‘ ‘
109 SALOMEIN Jarl TSV BEL ‘ ‘
110 HELVEN Sander TSV BEL ‘ ‘ (b : 4″)
111 *FABRE Etienne ALM FRA ‘ ‘
112 *DE PAUW Moreno TSV BEL ‘ ‘
113 *POLS Ruben TSV BEL ‘ ‘
114 MONCOMBLE Nicolas RML FRA ‘ ‘
115 PICHOT Alexandre DEN FRA ‘ ‘
116 GENE Yohann DEN FRA ‘ ‘
117 HIVERT Jonathan FVC FRA ‘ ‘

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 CHAVANEL Sylvain DEN FRA les 658,9 km en 15h31’11” (moy. 42,456 km/h)
2 *KELDERMAN Wilco TLJ NED 30″
3 OLIVEIRA Nelson MOV POR ‘ ‘ ‘ ‘
4 ROGLIC Primoz TLJ SLO 33″
5 *MOSCON Gianni SKY ITA 51″
6 ROUX Anthony FDJ FRA 55″
7 SWIFT Ben SKY GBR 56″
8 ROY Jérémy FDJ FRA 57″
9 VANMARCKE Sep TLJ BEL 01’12”
10 *OOMEN Sam TGA NED 01’20”
11 *ARCAS Jorge MOV ESP 01’24”
12 GRETSCH Patrick ALM GER 01’36”
13 *MCLAY Daniel FVC GBR ‘ ‘ ‘ ‘
14 VAN ASBROECK Tom TLJ BEL 15h32’55” 01’44”
15 KONOVALOVAS Ignatas FDJ LTU 01’46”
16 LIETAER Eliot TSV BEL 01’51”
17 BILLE Gaetan WGG BEL 02’04”
18 VANTOMME Maxime RML BEL 02’05”
19 NARDIN Alberto AND ITA 02’12”
20 OFFREDO Yoann FDJ FRA 02’31”
21 SPRENGERS Thomas TSV BEL ‘ ‘ ‘ ‘
22 *LAPORTE Christophe COF FRA 02’35”
23 DRON Boris WGG BEL 02’42”
24 *COQUARD Bryan DEN FRA 02’43”
25 VAN HECKE Preben TSV BEL 02’50”
26 *TOUZÉ Damien AUB FRA 02’52”
27 *SEPULVEDA Eduardo FVC ARG 03’03”
28 *VELASCO Simone BAR ITA 03’08”
29 POZZATO Filippo STH ITA 03’09”
30 MINNAARD Marco WGG NED 03’11”
31 BELLETTI Manuel STH ITA 03’12”
32 POULHIÈS Stéphane ADT FRA 03’14”
33 JANS Roy WGG BEL 03’22”
34 VENTOSO Francisco MOV ESP 03’24”
35 ANDRIATO Rafael STH BRA 03’27”
36 *HOELGAARD Daniel FDJ NOR 03’35”
37 NAPOLITANO Danilo WGG ITA 03’37”
38 FEILLU Romain AUB FRA 03’51”
39 *ANTONINI Simone WGG ITA 03’53”
40 VOECKLER Thomas DEN FRA 03’55”
41 *POUILLY Félix RML FRA 03’58”
42 PERICHON Pierre-Luc FVC FRA 04’11”
43 *TURGIS Jimmy RML FRA 04’24”
44 *GOUGEARD Alexis ALM FRA 04’39”
45 GESCHKE Simon TGA GER 04’48”
46 *MENUT David AUB FRA 04’51”
47 *MALDONADO Anthony AUB FRA 05’00”
48 SIMON Julien COF FRA 05’01”
49 BUSATO Matteo STH ITA 05’09”
50 *DANIEL Maxime ALM FRA 05’10”
51 SISKEVICIUS Evaldas DMP LTU 05’16”
52 BERARD Julien ALM FRA 05’18”
53 PETIT Adrien DEN FRA 05’31”
54 *BOUVRY Dieter RML BEL 05’33”
55 HOULE Hugo ALM CAN 05’36”
56 DUVAL Julien ADT FRA 06’31”
57 COLBRELLI Sonny BAR ITA 06’40”
58 SANZ Enrique STH ESP 06’46”
59 *FEDI Andrea STH ITA 06’54”
60 BOEM Nicola BAR ITA 06’59”
61 STENUIT Robin WGG BEL 07’04”
62 *GOUAULT Pierre AUB FRA 07’06”
63 FENN Andrew SKY GBR 07’08”
64 *KRAGH ANDERSEN Asbjørn DMP DEN 07’18”
65 *DEMARE Arnaud FDJ FRA 08’09”
66 *BOUHANNI Rayane COF FRA 08’31”
67 VAN WINDEN Dennis TLJ NED 08’47”
68 VAN STAEYEN Michael COF BEL 09’03”
69 WAGNER Robert TLJ GER 09’20”
70 *HOFSTETTER Hugo COF FRA 09’31”
71 DOWSETT Alex MOV GBR 09’43”
72 MORENO Javier MOV ESP 10’13”
73 TIMMER Albert TGA NED 10’21”
74 *AMEZQUETA MORENO Julen STH ESP 10’47”
75 SINNER Benoît ADT FRA 11’04”
76 HELVEN Sander TSV BEL 11’09”
77 *LEVEAU Jérémy RML FRA 11’11”
78 *CAM Maxime FVC FRA 11’38”
79 *CARAPAZ Richard MOV ECU 11’48”
80 JAKIN Alo AUB EST 11’58”
81 DEIGNAN Philip SKY IRL 12’03”
82 LINDEMAN Bert-Jan TLJ NED 12’06”
83 BANDIERA Marco AND ITA 12’16”
84 SALOMEIN Jarl TSV BEL 12’21”
85 ROWE Luke SKY GBR 12’22”
86 JARRIER Benoît FVC FRA 12’24”
87 BARBIN Enrico BAR ITA 12’35”
88 BENFATTO Marco AND ITA 13’09”
89 *SARREAU Marc FDJ FRA 13’49”
90 *FABRE Etienne ALM FRA 13’50”
91 *ROTA Lorenzo BAR ITA 13’57”
92 *HENAO GOMEZ Sebastian SKY COL 13’58”
93 FEILLU Brice FVC FRA 14’05”
94 *POLS Ruben TSV BEL ‘ ‘ ‘ ‘
95 *PEDRERO Antonio MOV ESP 14’07”
96 DE BACKER Bert TGA BEL 14’17”
97 *GASPARRINI Rino AND ITA 15’07”
98 *SEYNAEVE Lander WGG BEL 15’11”
99 *THOMAS Benjamin ADT FRA 15’20”
100 HUPOND Thierry DMP FRA ‘ ‘ ‘ ‘
101 ZARDINI Edoardo BAR ITA 15’56”
102 *FERASSE Thibault ADT FRA 16’06”
103 GENE Yohann DEN FRA 16’07”
104 *GODOY Yonder STH VEN 16’32”
105 *FARAZIJN Maxime TSV BEL 17’36”
106 PICHOT Alexandre DEN FRA 20’09”
107 BODIOT Alexis ADT FRA 21’27”
108 HIVERT Jonathan FVC FRA 21’31”
109 *PACIONI Luca AND ITA 21’40”
110 MONCOMBLE Nicolas RML FRA 21’56”
111 RATTO Daniele AND ITA 22’11”
112 *LEVASSEUR Jordan ADT FRA 22’14”
113 ZANDIO Xabier SKY ESP 22’46”
114 *DE PAUW Moreno TSV BEL 23’57”
115 *ANDREETTA Simone BAR ITA 26’19”
116 *ALAPHILIPPE Bryan ADT FRA 27’31”
117 *GODON Dorian COF FRA 30’44”