Fot. Bora-Argon 18/Twitter

Kolarze Bora-Argon 18 uważają, że przyjście Petera Sagana znacząco zmieni wizerunek oraz zasady funkcjonowania drużyny.

Niemiecką drużynę czekają w przyszłym sezonie spore zmiany związane z awansem do World Touru, podpisaniem kontraktu z obecnym mistrzem świata Peterem Saganem oraz nowym sponsorem tytularnym i dostawcą rowerów.

Nastąpi także spore przetasowanie personalne, w wyniku którego kolarze obecnie ścigający się w barwach Bora-Argon 18, będą stanowili mniejszość.

Jednym z tych, który opuści Borę jest Scott Thwaites, który ma podobno podpisany kontrakt z na razie anonimową dla opinii publicznej drużyną World Tour. Brytyjczyk poczynił spore postępy, zwłaszcza w wyścigach klasycznych, w związku z czym chce jeździć w drużynie, w której będzie miał szanse dla siebie. Z każdym rokiem chcę stawać się coraz lepszy. W przyszłości celuję w miejsca w pierwszej dziesiątce oraz na podium. W drużynie z Peterem Saganem zrobiłbym krok wstecz, bo stałbym się tylko i wyłącznie jego pomocnikiem – skomentował.

Z kolei na rolę pomocnika Petera Sagana przygotowany jest Rudi Selig, który rozprowadzał już kiedyś Alexandra Kristoffa. Czy to będzie team Sagan? Mam nadzieję, że to nadal będzie zespół Bora, ale nie da się ukryć, że Sagan jest wielką kolarską osobowością. Będę jego pomocnikiem, bo taka jest moja praca, ale mam chociaż nadzieję, że będę ostatnim rozprowadzającym – powiedział Selig.

Peter Sagan przyjdzie do drużyny Bora-Hansgrohe wraz ze swoimi wiernymi pomocnikami, z którymi teraz ściga się w Tinkoff, czyli Maciejem Bodnarem, swoim bratem Jurajem, Michaelem Kolarem oraz Erikiem Baską.

Wszystkich w tej drużynie czekają duże zmiany. Będzie więcej fotoreporterów i dziennikarzy, ale to akurat będzie dla nas dobre, no może nie dla wszystkich, ale przynajmniej dla niektórych – dodał Austriak Gregor Muhlberger, który wraz z Seligiem jedzie w hiszpańskiej Vuelcie, debiutując w wielkim tourze.

*Wypowiedzi kolarzy pochodzą z portalu cyclingweekly.co.uk.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Yanev
Yanev

Nazwa grupy po polsku to: BORA – Groch Jasiek? W żeńskiej koszykówce były już “Cukierki”, w siatkówce “Polski Cukier”, to dlaczego nie miałyby być w nazwie te nasionka rośliny łodygowej? Biznes to biznes … i nie powinno nas już nic dziwić!