Fot. Bora-Argon 18

Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18) zajął podczas dziewiątego etapu hiszpańskiej Vuelty bardzo dobre siódme miejsce. Polak mówi, że czuje się coraz lepiej i zapowiada walkę na kolejnych etapach. 

Chciałem jak najdłużej jechać swoim tempem. Nie jestem eksplozywnym kolarzem, który lubi często atakować. Udało się zająć siódme miejsce, niedaleko pierwszej piątki. Nie dałem rady na finiszu, ale ta końcówka była naprawdę trudna. 

Z każdym dniem czuję się coraz lepiej, także mój fizjoterapeuta mówi mi, że za kilka dni moje nogi będą jeszcze lepsze. Nie jestem w takiej formie jak na Tourze, ale tutaj jest wielu mocnych kolarzy, więc cieszę się z mojego wyniku. Oczywiście, na kolejnych etapach też będę próbował zabrać się do ucieczki. Myślę, że w najbliższych dniach każdy odjazd dojedzie przynajmniej do ostatniego podjazdu, ale z pewnością nie tylko ja tak podejrzewam, więc pewnie będzie trudno uciec. 

Źródło: nagranie audio drużyny Bora-Argon 18

Poprzedni artykułVuelta a Espana: David de la Cruz wygrywa etap i zgarnia koszulkę lidera
Następny artykułEmocjonujący finał Colnago Lang Team Race na Kaszubach
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments