Fot. Etixx-Quick Step

David de la Cruz po ataku na ostatnich kilkuset metrach sięgnął po sukces na dziewiątym etapie i został nowym liderem wyścigu. Przez cały dzień ładnie w ucieczce jechał Bartosz Huzarski, który ukończył etap w TOP10.

Niedzielny etap od początku stał pod znakiem ucieczki dwunastu zawodników wśród których znajdował się Bartosz Huzarski (Bora – Argon18). W czasie gdy odjazd spokojnie budował swoją przewagę pojawiały się informacje o kolejnych zawodnikach, którzy już nie jadą w Hiszpanii. Tym razem na starcie nie stanął m. in. Igor Anton (Dimension Data), a w trakcie etapu wycofali się Enrico Battaglin (LottoNL- Jumbo) oraz Tony Hurel (Direct Energie).

Gdy do mety pozostawało ponad 80 kilometrów różnica pomiędzy grupą harcowników, a peletonem wynosiła już ponad 4 minuty i wciąż rosła. Akcji na górskiej premii spróbował Thomas de Gendt, ale po kilku kilometrach wrócił do współtowarzyszy ucieczki. Tempo w peletonie dyktował Movistar, Belg z Lotto – Soudal próbował zgubić współtowarzyszy ucieczki, ale na atak zdecydował się Dries Devenyns (IAM), a jego koło starał się złapać Jan Bakelants (Ag2r). Duet zyskał 15 sekund przewagi nad harcownikami, którzy nadal mieli około 4 i pół minuty zapasu nad grupą zasadniczą.

Piętnaście kilometrów przed metą akcja duetu Devenyns – Bakelants została skasowana, a w czołówce pozostało już tylko 10 zawodników. Raz jeszcze ataku spróbował Devenyns, a tym razem za nim podążył David de la Cruz (Etixx – Quick Step), a biorąc pod uwagę, że przewaga nad peletonem wciąż przekraczała 4 minuty to Hiszpan był wirtualnym liderem.

U podnóża finałowego podjazdu Devenyns i de la Cruz mieli 30 sekund zapasu nad grupką prowadzoną przez Bartosza Huzarskiego. Współpraca w pościgu nie układała się jednak najlepiej i na 3000 metrów przed szczytem prowadząca dwójka miała już minutę przewagi. Co rusz ktoś próbował zerwać współtowarzyszy ucieczki, ale nie powodowało to zmniejszenia dystansu do prowadzących. Szarpanego tempa nie wytrzymał Huzarski, a grupka goniąca rozbiła się na części.

Na ostatnich 600 metrach de la Cruz zaatakował Devenynsa i samotnie gnał po etapowe zwycięstwo i koszulkę lidera. Belg nie dał rady doścignąć już kolarza Etixxu i pierwsze zwycięstwo Hiszpana w tegorocznym wyścigu stało się faktem. W końcówce odżył Bartosz Huzarski, który dojechał na siódmej lokacie.

Z peletonu jako pierwszy w końcówce zaatakował Samuel Sanchez, ale różnice pomiędzy faworytami były bardzo niewielkie i faworyci zaliczyli etap na remis.

Wyniki 9 etapu Vuelta a Espana 2016:

1 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 3:47:56
2 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:00:27
3 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac 0:00:33
4 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:00:51
5 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
6 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:00:53
7 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 0:00:58
8 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:01:04
9 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
10 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:01:10
11 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:01:26
12 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step 0:02:55
13 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:02:56
14 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
15 Christopher Froome (GBr) Team Sky
16 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
17 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
18 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
19 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
20 Leopold Konig (Cze) Team Sky
21 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
22 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
23 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
24 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team 0:03:04
25 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
26 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida
27 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
28 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
29 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
30 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
31 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
32 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 0:03:09
33 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
34 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
35 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
36 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:03:14
37 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
38 Egor Silin (Rus) Team Katusha
39 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:17
40 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
41 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
42 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
43 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
44 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
45 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:03:25
46 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
47 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
48 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
49 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
50 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team 0:03:29
51 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step 0:03:35
52 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:03:42
53 Alberto Losada (Spa) Team Katusha 0:03:52
54 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:04:02
55 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
56 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:04:12
57 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:04:19
58 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:04:23
59 Ian Boswell (USA) Team Sky
60 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:04:28
61 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:04:38
62 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:04:44
63 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo 0:04:47
64 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
65 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 0:04:52
66 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida
67 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
68 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 0:04:55
69 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
70 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:05:05
71 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
72 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 0:05:24
73 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange 0:05:28
74 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
75 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling 0:06:06
76 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 0:06:11
77 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
78 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:06:14
79 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:06:23
80 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:36
81 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
82 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 0:06:48
83 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
84 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:06:59
85 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin 0:07:36
86 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
87 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
88 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:08:14
89 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
90 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac
91 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
92 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
93 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step
94 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step
95 Kévin Reza (Fra) FDJ 0:09:13
96 Christian Knees (Ger) Team Sky 0:09:40
97 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
98 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
99 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
100 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team 0:09:55
101 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
102 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange 0:10:43
103 José Herrada (Spa) Movistar Team 0:11:05
104 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
105 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
106 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
107 Michal Golas (Pol) Team Sky
108 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
109 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
110 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:12:20
111 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
112 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
113 Johan Le Bon (Fra) FDJ
114 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
115 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
116 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
117 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
118 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
119 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
120 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
121 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
122 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step
123 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
124 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
125 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
126 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step
127 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
128 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
129 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
130 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
131 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
132 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
133 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
134 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
135 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
136 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
137 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
138 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
139 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step
140 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
141 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
142 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange 0:14:05
143 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange
144 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 0:14:20
145 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
146 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:16:21
147 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
148 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
149 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
150 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step
151 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
152 Mario Costa (Por) Lampre – Merida
153 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida
154 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
155 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
156 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
157 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
158 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:18:21
159 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
160 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:19:13
161 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
162 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
163 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange
164 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
165 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
166 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
167 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
168 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
169 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
170 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
171 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida
172 Julien Morice (Fra) Direct Energie
173 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
174 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida
175 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha
176 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
177 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
178 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
179 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
180 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
181 Laurent Pichon (Fra) FDJ
182 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 0:24:09
DNF Tony Hurel (Fra) Direct Energie
DNF Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNS Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
DNF Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo

 

Klasyfikacja generalna po 9 etapie:

1 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 33:46:24
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:00:22
3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:00:41
4 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:49
5 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange 0:01:19
6 Leopold Konig (Cze) Team Sky 0:01:38
7 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team 0:02:01
8 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team 0:02:06
9 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step 0:02:07
10 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:02:08
11 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange 0:02:09
12 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team 0:02:14
13 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac 0:02:46
14 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:02:58
15 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:03:09
16 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:03:28
17 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:52
18 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:03:57
19 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 0:04:07
20 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:10
21 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:04:21
22 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:04:34
23 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:04:47
24 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
25 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:04:49
26 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
27 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 0:04:53
28 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:05:06
29 José Mendes (Por) Bora-Argon 18 0:05:16
30 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:05:20
31 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:05:55
32 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step 0:06:38
33 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 0:06:44
34 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 0:06:48
35 Alberto Losada (Spa) Team Katusha 0:07:10
36 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo 0:08:13
37 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 0:08:49
38 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:08:58
39 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:09:11
40 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:14:36
41 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team 0:16:24
42 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 0:16:46
43 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:18:29
44 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team 0:20:06
45 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:20:43
46 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange 0:22:14
47 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:53
48 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac 0:24:41
49 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 0:25:03
50 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:26:01
51 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:26:52
52 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo 0:28:47
53 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:30:10
54 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:31:34
55 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:31:46
56 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:32:08
57 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 0:34:30
58 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:35:06
59 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:35:14
60 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:37:44
61 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step 0:38:35
62 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 0:38:36
63 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:38:45
64 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac 0:38:51
65 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 0:40:32
66 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:41:43
67 Ian Boswell (USA) Team Sky
68 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:42:00
69 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:43:33
70 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:43:52
71 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:45:59
72 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:46:01
73 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 0:46:20
74 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:46:47
75 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:46:58
76 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin 0:47:06
77 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange 0:47:28
78 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange 0:47:52
79 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling 0:48:09
80 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:48:30
81 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:49:00
82 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:49:05
83 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step 0:49:49
84 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:50:52
85 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:51:13
86 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18 0:52:27
87 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:52:28
88 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 0:53:39
89 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:53:49
90 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:54:43
91 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:54:44
92 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 0:55:02
93 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 0:55:18
94 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:55:32
95 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:58:01
96 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:58:53
97 José Herrada (Spa) Movistar Team 0:59:42
98 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 1:01:18
99 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team 1:01:25
100 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 1:01:32
101 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 1:01:35
102 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 1:02:02
103 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo 1:02:24
104 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 1:03:34
105 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 1:04:17
106 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 1:04:57
107 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 1:05:50
108 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:06:09
109 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 1:06:11
110 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 1:06:20
111 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 1:06:30
112 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 1:06:34
113 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 1:06:59
114 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:07:20
115 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team 1:07:46
116 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 1:08:09
117 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 1:08:38
118 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18 1:08:40
119 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 1:09:06
120 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 1:09:11
121 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step 1:09:35
122 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18 1:10:19
123 Michal Golas (Pol) Team Sky 1:10:41
124 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 1:11:13
125 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
126 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal 1:12:39
127 Christian Knees (Ger) Team Sky 1:12:56
128 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team 1:12:59
129 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18 1:13:15
130 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 1:13:22
131 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange 1:14:15
132 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step 1:14:32
133 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA 1:14:35
134 Kévin Reza (Fra) FDJ 1:14:50
135 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 1:15:23
136 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 1:15:48
137 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:16:30
138 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step 1:16:45
139 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac 1:16:51
140 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 1:16:59
141 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:17:04
142 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:17:28
143 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 1:18:02
144 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 1:18:30
145 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team 1:18:47
146 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling 1:19:19
147 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:19:29
148 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 1:20:22
149 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 1:20:56
150 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1:21:46
151 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:22:04
152 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 1:23:29
153 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange 1:24:37
154 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 1:26:23
155 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:26:47
156 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 1:27:31
157 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange 1:28:50
158 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team 1:29:05
159 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin 1:29:09
160 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 1:30:05
161 Mario Costa (Por) Lampre – Merida 1:30:18
162 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 1:30:53
163 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 1:31:30
164 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:31:31
165 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 1:32:26
166 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 1:32:28
167 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 1:33:44
168 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 1:34:40
169 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:35:28
170 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step 1:35:40
171 Johan Le Bon (Fra) FDJ 1:35:45
172 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 1:36:19
173 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 1:37:01
174 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 1:38:30
175 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18 1:40:49
176 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 1:41:22
177 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange 1:42:14
178 Laurent Pichon (Fra) FDJ 1:44:41
179 Julien Morice (Fra) Direct Energie 1:45:22
180 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18 1:46:14
181 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:50:48
182 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 2:04:05