Niemiecka ekipa Bora – Argon 18 ogłosiła skład na zbliżający się Tour de France. Wśród wyselekcjonowanej dziewiątki znalazł się nasz reprezentant – Bartosz Huzarski.

“Wszyscy nasi zawodnicy prezentowali ostatnio dobrą formę. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na doświadczony skład, który ma wspierać naszych dwóch liderów – Sama Benneta i Dominika Nerza. Tegoroczna trasa Wielkiej Pętli spowodowała, że wysyłamy skład złożony z dobrych specjalistów od klasyków i kolarzy świetnie radzących sobie w górach. Udowodniliśmy w ostatnich trzech latach, że jesteśmy konkurencyjni dla ekip World Tour. Zawsze walczymy – atakujemy do samego końca, meldujemy się na podium, wygrywamy etapy i plasujemy się wysoko w klasyfikacji generalnej. W tym roku, podczas największego wydarzenia w naszym sporcie, chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony, a najlepiej będzie osiągnąć to poprzez wygranie etapu”

– zapowiada Ralph Denk.

Polskich kibiców cieszy fakt, że po raz kolejny na trasie Wielkiego Touru zobaczymy naszego reprezentanta jadącego w barwach niemieckiej drużyny. Dla “Huzara” będzie to piąty występ w trzytygodniowym wyścigu, a drugi rok z rzędu zobaczymy go na francuskich drogach.

Pełen skład Bora – Argon 18 na Tour de France:

Jan Barta (30, CZE), Sam Bennett (24, IRL), Emanuel Buchmann (22, GER), Zakkari Dempster (27, AUS), Bartosz Huzarski (34, POL), Jose Mendes (30, POR), Dominik Nerz (25, GER), Andreas Schillinger (31, GER), Paul Voss (29, GER).

W przypadku niemożliwości startu któregoś z zawodników szefostwo drużyny wyznaczyło dwóch rezerwowych, którymi będą Patrick Konrad (23, AUT) oraz Cesare Benedetti (27, ITA).

Managerem drużyny jest Ralph Denk, a dyrektorami sportowymi podczas Wielkiej Pętli będą Enrico Poitschke oraz  Christian Pömer.

Źródło + foto: bora-argon18.com

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments