Fot.Twitter

Niemiecka drużyna pro kontynentalna, w której ściga się Bartosz Huzarski, ogłosiła, że jej sponsorem tytularnym od 2017 roku będzie firma Hansgrohe, produkująca materiały łazienkowe. Podopieczni Ralpha Denka mają także nadzieję, że otrzymają licencję World Tour. 

W momencie, gdy otworzy się okienko transferowe (1 sierpnia) dowiemy się, jacy nowi kolarze zasilą skład Bory posiadającej ambicje zostania drużyną rangi World Tour. Transferowe plotki głosiły, że Niemcy podpiszą kontrakt z Peterem Saganem, który z powodu zakończenia działalności drużyny Tinkoff, od następnego roku zostanie bez pracy. Przyjściu mistrza świata miałoby towarzyszyć zawiązanie umowy z amerykańskim producentem sprzętu rowerowego – marką Specialized. Jednak szef Bory-Argon 18 Ralph Denk nie potwierdza w pełni tych doniesień, twierdząc, że Sagan jest dla nich kolarzem zbyt drogim.

Z punktu widzenia kwoty, jaką trzeba byłoby zapłacić za Peter Sagana jest on dla nas kolarzem zbyt dużego formatu. Ale oczywiście, posiadanie takiego zawodnika byłoby dla nas spełnieniem marzeń. Prowadziliśmy negocjacje z wieloma kolarzami, ale na ogłoszenie nazwisk adekwatnych do budżetu, jakim dysponujemy, musimy poczekać do 1 sierpnia. Mamy całkiem spory budżet, ale nie jesteśmy sponsorowani przez takiego potentata, jakim jest rosyjski Tinkoff – powiedział Denk portalowi cyclingnews.com.

Ralph Denk potwierdził za to, że prowadził nieformalne rozmowy z Tony Martinem, któremu kończy się kontrakt z drużyną Etixx-Quick Step.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments