Zwycięstwem Andrew Talanskyego zakończył się szósty etap Tour of Utah. Lider zespołu Cannondale zgarnął także koszulkę lidera.

W sobotę, na kolarzy startujących w Tour of Utah czekał królewski etap, prowadzący ze Snowbasin do ośrodka Snowbird. Do pokonania były dwa bardzo ciężkie podjazdy, z czego na szczycie drugiego usytuowana była meta. Naturalnie, na pierwszych kilometrach uformowała się kilkunastoosobowa ucieczka, w skład której wchodzili m.in. wczorajszy zwycięzca Kiel Reijnen (Trek – Segafredo), Jonathan Fumeaux (IAM Cycling) czy Neilson Powless (Axeon). Przewaga czołówki wynosiła maksymalnie 4:30, co nie dawało wielkich nadziei na dojechanie do mety.

Na pierwszym podjeździe, w ucieczce doszło do podziału. Do przodu wyrwała się czwórka w składzie Ben King (Cannondale), Daniel Eaton (Unitedhealthcare), Chad Beyer (Lupus) i Emerson Oronte (Rally). Przewaga kwartetu nie była jednak zbyt duża,. W tym samym czasie peleton mocno się przerzedził, co ponownie zapowiadało ładną walkę zawodników znajdujących się w czołówce klasyfikacji generalnej.

Podczas finałowej wspinaczki, współtowarzyszy ucieczki odczepił Ben King, który samotnie pognał w kierunku mety, mając około minuty przewagi nad peletonem, z którego jako pierwszy wyskoczył Taylor Eisenhart (BMC). Atak młodego Amerykanina od razu wprowadził ogromne zamieszanie, co poskutkowało natychmiastowym doścignięciem kolarzy wcześniej znajdujących się na czele.

Kilka chwil później, za pogoń za 22-letnim kolarzem BMC wzięli się zawodnicy Cannondale, z Andrew Talanskym na czele. Ich praca szybko przyniosła efekt, bowiem Eisenhart nie tylko został doścignięty, ale także wielu zawodników straciło kontakt z czołową grupą. Po kilku kilometrach uspokojenia, swoje trzy grosze do zabawy postanowił dodać Darwin Atapuma (BMC), na którego kole znalazł się Talansky. Kontrować próbował także Lachlan Morton (Jelly Belly), lecz od prowadzącego duetu ciągle dzieliło go kilkadziesiąt metrów. Liderowi towarzyszył też Adrien Costa (Axeon).

Ostatecznie po etapowe zwycięstwo sięgnął Andrew Talansky, który przejął także koszulkę lidera. Drugi był Darwin Atapuma, a trzeci Adrien Costa, tracący 30 sekund razem z dotychczasowym liderem Lachlanem Mortonem.

Wyniki szóstego etapu:

1 TALANSKY Andrew CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING CDT 4:47:03
2 ATAPUMA HURTADO Darwin BMC RACING TEAM BMC 0:00:00
3 COSTA Adrien * AXEON HAGENS BERMAN AHB 0:00:31
4 MORTON Lachlan David JELLY BELLY pb MAXXIS JBC …
5 BRITTON Rob RALLY CYCLING RLY 0:00:46
6 SQUIRE Robbie HOLOWESKO/CITADEL pb HINCAPIE HSD 0:01:01
7 ROSSKOPF Joseph BMC RACING TEAM BMC 0:01:12
8 ZOIDL Riccardo TREK-SEGAFREDO TFS 0:01:22
9 DIDIER Laurent TREK-SEGAFREDO TFS 0:01:37
10 EISENHART Taylor * BMC RACING TEAM BMC …
11 DOMBROWSKI Joseph Lloyd CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING CDT …
12 HORNER Christopher LUPUS RACING TEAM LRT …
13 ACEVEDO COLLE Janier Alexis TEAM JAMIS JAM 0:01:41
14 SENNI Manuel BMC RACING TEAM BMC 0:02:12
15 BRAJKOVIC Janez UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC …
16 CUNEGO Damiano NIPPO-VINI FANTINI NIP 0:02:16
17 GEOGHEGAN HART Tao * AXEON HAGENS BERMAN AHB 0:02:44
18 LOUBET Julien FORTUNEO-VITAL CONCEPT FVC 0:02:47
19 CLARKE Jonathan UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC 0:02:54
20 TEUNS Dylan BMC RACING TEAM BMC 0:03:25
21 TANOVITCHII Nicolae LUPUS RACING TEAM LRT 0:03:32
22 CHAVARRIA Joseph LUPUS RACING TEAM LRT 0:04:53
23 STETINA Peter TREK-SEGAFREDO TFS 0:04:54
24 DUNBAR Eddie * AXEON HAGENS BERMAN AHB …
25 MCCORMICK Hayden * ONE PRO CYCLING ONE 0:05:20
26 DROUIN David * SILBER PRO CYCLING SPC 0:05:51
27 JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC 0:05:52
28 PELLAUD Simon IAM CYCLING IAM 0:07:17
29 KING Benjamin CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING CDT …
30 BEYER Chad LUPUS RACING TEAM LRT …
31 WARBASSE Lawrence IAM CYCLING IAM …
32 HOWES Alex CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING CDT …
33 CATAFORD Alexander SILBER PRO CYCLING SPC …
34 BERNARD Julien TREK-SEGAFREDO TFS …
35 BIDEAU Jean-Marc FORTUNEO-VITAL CONCEPT FVC 0:08:11
36 MORTON Angus JELLY BELLY pb MAXXIS JBC 0:08:58
37 CARPENTER Robin HOLOWESKO/CITADEL pb HINCAPIE HSD 0:09:30
38 BETTIOL Alberto CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING CDT 0:10:26
39 LEDANOIS Kevin FORTUNEO-VITAL CONCEPT FVC 0:10:51
40 MEGIAS LEAL Javier TEAM NOVO NORDISK TNN 0:11:39
41 MOSCA Jacopo TREK-SEGAFREDO TFS 0:12:32
42 KRASILNIKAU Andrei HOLOWESKO/CITADEL pb HINCAPIE HSD …
43 JONES Christopher UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC 0:13:53
44 SHELDON Taylor JELLY BELLY pb MAXXIS JBC …
45 ORONTE Emerson RALLY CYCLING RLY 0:14:38
46 SANCHEZ VERGARA Brayan Stiven * TEAM JAMIS JAM 0:15:23
47 BUSCHE Matthew UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC 0:16:14
48 EATON Daniel UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC …
49 ZABEL Rick BMC RACING TEAM BMC 0:16:32
50 BAGIOLI Nicola * NIPPO-VINI FANTINI NIP 0:16:54
51 POWLESS Neilson * AXEON HAGENS BERMAN AHB …
52 NEILANDS Krists * AXEON HAGENS BERMAN AHB …
53 FLAKSIS Andzs HOLOWESKO/CITADEL pb HINCAPIE HSD …
54 LEWIS Bryan LUPUS RACING TEAM LRT 0:18:16
55 GAIMON Phillip CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING CDT …
56 MILLER Barry LUPUS RACING TEAM LRT …
57 HUFFMAN Evan RALLY CYCLING RLY 0:20:26
58 PATE Danny RALLY CYCLING RLY …
59 PUTT Tanner UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC 0:22:40
60 REIJNEN Kiel TREK-SEGAFREDO TFS …
61 SMITH Dion ONE PRO CYCLING ONE …
62 MCCABE Travis HOLOWESKO/CITADEL pb HINCAPIE HSD …
63 ROMERO AMARAN Luis TEAM JAMIS JAM …
64 BISOLTI Alessandro NIPPO-VINI FANTINI NIP …
65 FUMEAUX Jonathan IAM CYCLING IAM …
66 CANOLA Marco UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC …
67 BOHLI Tom * BMC RACING TEAM BMC 0:26:46
68 LIENHARD Fabian BMC RACING TEAM BMC …
69 AREGGER Marcel IAM CYCLING IAM …
70 VAUBOURZEIX Thomas LUPUS RACING TEAM LRT …
71 BRUN Frederic FORTUNEO-VITAL CONCEPT FVC …
72 OWEN Logan * AXEON HAGENS BERMAN AHB …
73 JEANNES Matthieu LUPUS RACING TEAM LRT …
74 MASBOURIAN Nicolas * SILBER PRO CYCLING SPC …
75 GESBERT Elie * FORTUNEO-VITAL CONCEPT FVC …
76 COMPANIONI Ruben TEAM JAMIS JAM …
77 TRONET Steven FORTUNEO-VITAL CONCEPT FVC 0:26:49
78 BASSETT Stephen * TEAM JAMIS JAM …
79 HAEDO Lucas Sebastian TEAM JAMIS JAM …
80 TANNER David IAM CYCLING IAM …
81 MOUREY Francis FORTUNEO-VITAL CONCEPT FVC …
82 GAONA VAZQUEZ David * NIPPO-VINI FANTINI NIP 0:33:18
83 DIBBEN Jonathan * CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING CDT …
84 JOYCE Colin * AXEON HAGENS BERMAN AHB …
85 LEWIS Joseph HOLOWESKO/CITADEL pb HINCAPIE HSD …
86 DE NEGRI Pierpaolo NIPPO-VINI FANTINI NIP …
87 MURPHY Kyle TEAM JAMIS JAM …
88 MARCOTTE Eric TEAM JAMIS JAM …
89 ORAM James ONE PRO CYCLING ONE …
90 CHEYNE Jordan JELLY BELLY pb MAXXIS JBC …
91 HANDLEY Richard ONE PRO CYCLING ONE …
92 CLANCY Stephen TEAM NOVO NORDISK TNN …
93 DAL-CIN Matteo SILBER PRO CYCLING SPC …
94 BRAICO Alexandr JELLY BELLY pb MAXXIS JBC …
95 ROTH Ryan SILBER PRO CYCLING SPC …
96 FILOSI Iuri NIPPO-VINI FANTINI NIP …
97 DE KEIJZER Gerd * TEAM NOVO NORDISK TNN …
98 BERRY Joshua JELLY BELLY pb MAXXIS JBC …
99 DE VOS Adam RALLY CYCLING RLY …
100 DAHL Kristofer SILBER PRO CYCLING SPC …
101 CASTILLO SOTO Ulises Alfredo JELLY BELLY pb MAXXIS JBC …
102 RATHE Jacob JELLY BELLY pb MAXXIS JBC …
103 NAUD Pierrick RALLY CYCLING RLY …
104 YOUNG Eric RALLY CYCLING RLY …

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:

1 TALANSKY Andrew CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING CDT 24:04:30
2 MORTON Lachlan David JELLY BELLY pb MAXXIS JBC 0:00:22
3 COSTA Adrien * AXEON HAGENS BERMAN AHB 0:00:56
4 ATAPUMA HURTADO Darwin BMC RACING TEAM BMC 0:01:23
5 BRITTON Rob RALLY CYCLING RLY 0:02:09
6 ROSSKOPF Joseph BMC RACING TEAM BMC 0:02:35
7 EISENHART Taylor * BMC RACING TEAM BMC 0:03:02
8 SQUIRE Robbie HOLOWESKO/CITADEL pb HINCAPIE HSD 0:04:59
9 DOMBROWSKI Joseph Lloyd CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING CDT 0:05:35
10 DIDIER Laurent TREK-SEGAFREDO TFS …
11 BRAJKOVIC Janez UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC 0:06:10
12 GEOGHEGAN HART Tao * AXEON HAGENS BERMAN AHB 0:06:36
13 SENNI Manuel BMC RACING TEAM BMC 0:06:37
14 CLARKE Jonathan UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC 0:06:52
15 HORNER Christopher LUPUS RACING TEAM LRT 0:07:35
16 LOUBET Julien FORTUNEO-VITAL CONCEPT FVC 0:08:45
17 STETINA Peter TREK-SEGAFREDO TFS 0:08:52
18 TEUNS Dylan BMC RACING TEAM BMC 0:09:23
19 TANOVITCHII Nicolae LUPUS RACING TEAM LRT 0:09:27
20 DUNBAR Eddie * AXEON HAGENS BERMAN AHB 0:10:51
21 CARPENTER Robin HOLOWESKO/CITADEL pb HINCAPIE HSD 0:11:32
22 HOWES Alex CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING CDT 0:13:11
23 BERNARD Julien TREK-SEGAFREDO TFS 0:13:35
24 ZOIDL Riccardo TREK-SEGAFREDO TFS 0:13:40
25 WARBASSE Lawrence IAM CYCLING IAM 0:13:42
26 CHAVARRIA Joseph LUPUS RACING TEAM LRT 0:14:37
27 MORTON Angus JELLY BELLY pb MAXXIS JBC 0:15:23
28 BEYER Chad LUPUS RACING TEAM LRT 0:15:25
29 MCCORMICK Hayden * ONE PRO CYCLING ONE 0:15:31
30 KING Benjamin CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING CDT 0:19:11
31 ACEVEDO COLLE Janier Alexis TEAM JAMIS JAM 0:20:50
32 CUNEGO Damiano NIPPO-VINI FANTINI NIP 0:21:03
33 POWLESS Neilson * AXEON HAGENS BERMAN AHB 0:21:19
34 JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC 0:24:02
35 DROUIN David * SILBER PRO CYCLING SPC 0:24:20
36 BUSCHE Matthew UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC 0:26:04
37 REIJNEN Kiel TREK-SEGAFREDO TFS 0:26:22
38 ORONTE Emerson RALLY CYCLING RLY 0:27:27
39 PELLAUD Simon IAM CYCLING IAM 0:27:37
40 MOSCA Jacopo TREK-SEGAFREDO TFS 0:29:23
41 HUFFMAN Evan RALLY CYCLING RLY 0:31:37
42 SHELDON Taylor JELLY BELLY pb MAXXIS JBC 0:32:30
43 CATAFORD Alexander SILBER PRO CYCLING SPC 0:33:35
44 MEGIAS LEAL Javier TEAM NOVO NORDISK TNN 0:34:39
45 LEDANOIS Kevin FORTUNEO-VITAL CONCEPT FVC 0:34:48
46 BIDEAU Jean-Marc FORTUNEO-VITAL CONCEPT FVC 0:35:13
47 GESBERT Elie * FORTUNEO-VITAL CONCEPT FVC 0:36:47
48 BISOLTI Alessandro NIPPO-VINI FANTINI NIP 0:38:32
49 SANCHEZ VERGARA Brayan Stiven * TEAM JAMIS JAM 0:39:11
50 OWEN Logan * AXEON HAGENS BERMAN AHB 0:39:31
51 BETTIOL Alberto CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING CDT 0:39:44
52 ZABEL Rick BMC RACING TEAM BMC 0:39:55
53 FUMEAUX Jonathan IAM CYCLING IAM 0:40:50
54 CANOLA Marco UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC 0:41:17
55 JONES Christopher UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC 0:43:50
56 BAGIOLI Nicola * NIPPO-VINI FANTINI NIP 0:46:09
57 MCCABE Travis HOLOWESKO/CITADEL pb HINCAPIE HSD 0:47:36
58 KRASILNIKAU Andrei HOLOWESKO/CITADEL pb HINCAPIE HSD 0:48:32
59 NEILANDS Krists * AXEON HAGENS BERMAN AHB 0:49:18
60 LEWIS Bryan LUPUS RACING TEAM LRT 0:50:08
61 MILLER Barry LUPUS RACING TEAM LRT …
62 COMPANIONI Ruben TEAM JAMIS JAM 0:51:37
63 EATON Daniel UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC 0:51:58
64 TANNER David IAM CYCLING IAM 0:51:59
65 SMITH Dion ONE PRO CYCLING ONE 0:54:32
66 ROMERO AMARAN Luis TEAM JAMIS JAM 0:55:18
67 LIENHARD Fabian BMC RACING TEAM BMC 0:57:50
68 JOYCE Colin * AXEON HAGENS BERMAN AHB 0:58:22
69 BASSETT Stephen * TEAM JAMIS JAM 0:58:38
70 FLAKSIS Andzs HOLOWESKO/CITADEL pb HINCAPIE HSD 0:58:41
71 BRUN Frederic FORTUNEO-VITAL CONCEPT FVC 0:58:47
72 HAEDO Lucas Sebastian TEAM JAMIS JAM 0:58:54
73 AREGGER Marcel IAM CYCLING IAM 0:59:23
74 PUTT Tanner UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM UHC 0:59:32
75 GAIMON Phillip CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING CDT 1:00:41
76 MOUREY Francis FORTUNEO-VITAL CONCEPT FVC 1:00:49
77 BOHLI Tom * BMC RACING TEAM BMC 1:01:38
78 VAUBOURZEIX Thomas LUPUS RACING TEAM LRT 1:02:19
79 TRONET Steven FORTUNEO-VITAL CONCEPT FVC 1:03:19
80 JEANNES Matthieu LUPUS RACING TEAM LRT 1:03:38
81 RATHE Jacob JELLY BELLY pb MAXXIS JBC 1:05:10
82 FILOSI Iuri NIPPO-VINI FANTINI NIP 1:08:13
83 BRAICO Alexandr JELLY BELLY pb MAXXIS JBC 1:08:18
84 DE NEGRI Pierpaolo NIPPO-VINI FANTINI NIP 1:09:48
85 MARCOTTE Eric TEAM JAMIS JAM …
86 GAONA VAZQUEZ David * NIPPO-VINI FANTINI NIP 1:10:16
87 DAHL Kristofer SILBER PRO CYCLING SPC 1:10:38
88 CASTILLO SOTO Ulises Alfredo JELLY BELLY pb MAXXIS JBC 1:10:49
89 DIBBEN Jonathan * CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING CDT …
90 MASBOURIAN Nicolas * SILBER PRO CYCLING SPC 1:11:06
91 ROTH Ryan SILBER PRO CYCLING SPC 1:11:44
92 PATE Danny RALLY CYCLING RLY 1:14:45
93 NAUD Pierrick RALLY CYCLING RLY 1:15:46
94 ORAM James ONE PRO CYCLING ONE 1:16:16
95 HANDLEY Richard ONE PRO CYCLING ONE …
96 CHEYNE Jordan JELLY BELLY pb MAXXIS JBC 1:18:11
97 BERRY Joshua JELLY BELLY pb MAXXIS JBC 1:19:25
98 LEWIS Joseph HOLOWESKO/CITADEL pb HINCAPIE HSD 1:22:53
99 DAL-CIN Matteo SILBER PRO CYCLING SPC 1:23:48
100 MURPHY Kyle TEAM JAMIS JAM 1:29:46
101 CLANCY Stephen TEAM NOVO NORDISK TNN 1:30:02
102 DE VOS Adam RALLY CYCLING RLY 1:31:26
103 YOUNG Eric RALLY CYCLING RLY 1:32:28
104 DE KEIJZER Gerd * TEAM NOVO NORDISK TNN 1:36:08