Foto: Vuelta Asturias

Hugh Carthy zamienia hiszpańskie Caja Rural na Cannondale – Drapac, a do ekipy FDJ dołączają Jacopo Guarnieri, Tobias Ludvigsson oraz Rudy Molard.

Brytyjczyk Carthy ma za sobą świetny sezon w hiszpańskiej ekipie prokontynentalnej. Na liście tegorocznych sukcesów widnieje zwycięstwo w Vuelta Asturias, gdzie w pokonanym polu zostawił m. in. Sergio Pardillę oraz Daniela Moreno. Innymi wartościowymi rezultatami Carthy’ego są 9. miejsca w Vuelta a Catalunya oraz Vuelta Ciclista Comunidad de Madrid. W nowej drużynie będzie miał dużo większe możliwości rozwoju i rywalizacji w najważniejszych wyścigach.

W ekipie FDJ znajdą się trzy nowe twarze. Jacopo Guarnieri ma pomagać Arnaud Demare, który zazwyczaj sporo tracił ze względu na złe ustawienie na finiszach. Zatrudnienie Włocha to także pstryczek w nos Alexandre Kristoffa, który tym samym stracił jednego ze swoich rozprowadzających. Transfer Tobiasa Ludvigssona pokazuje, ze ekipa postanowiła zrobić kolejny krok w kierunku poprawy jazdy na czas. Szwed będzie idealnym wzmocnieniem do drużynowych czasówek w których FDJ poczyniło ogromne postępy w tym sezonie. Marc Madiot nie zapomniał także o wzmocnieniach potrzebnych na górskie odcinki, a właśnie tam najlepiej czuje się Rudy Molard. Kolarz obecnie jeżdżący w Cofidisie dobrze spisuje się w pagórkowatym terenie, co potwierdza wygrany etap i miejsce na podium podczas Tour du Limousin.

Poprzedni artykułMichał Kwiatkowski: „jesteśmy w stanie powalczyć o znakomity wynik”
Następny artykułVuelta a Burgos: Astana wygrywa czasówkę, Gruzdev nowym liderem
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments