Foto: Vuelta a Burgos

Astana wygrała jazdę drużynową na czas wyścigu Vuelta a Burgos. Po dwóch dniach rywalizacji w generalce prowadzi Dmitriy Gruzdev (Astana).

W drugim dniu wyścigu w prowincji Burgos na kolarzy czekała niespełna jedenastokilometrowa jazda drużynowa na czas. Po drodze musieli zmierzyć się z podjazdem pod Alto del Castillo.

vuelta-a-burgos-2016-stage-2-1469611556

Najszybciej trasę pokonała drużyna Astany (13’10”). Kolejne miejsca zajęły ekipy Movistar (13’12”) i Etixx – Quick Step (13’13”).

W klasyfikacji generalnej nowym liderem został Dmitriy Gruzdev (Astana).

Wyniki drugiego etapu:

1 Astana Pro Team 0:13:10
2 Etixx – Quick Step 0:00:03
3 Movistar Team 0:00:03
4 Team Sky 0:00:07
5 BMC Racing Team 0:00:09
6 Orica – BikeExchange 0:00:10
7 Team Katusha 0:00:11
8 Tinkoff 0:00:13
9 Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
10 FDJ 0:00:14
11 Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:16
12 Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:20
13 Gazprom – RusVelo 0:00:21
14 Nippo – Vini Fantini 0:00:34
15 Ag2r La Mondiale 0:00:34
16 ONE Pro Cycling 0:00:35
17 Dimension Data 0:00:35
18 Euskadi Basque Country – Murias 0:00:40
19 Burgos – BH 0:00:44
20 Team Giant – Alpecin 0:00:50
21 Roompot – Oranje Peloton 0:01:26

DNF Antwan Tolhoek (Ned) Roompot – Oranje Peloton
DNF Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 3:45:14
2 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
3 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
4 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
5 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:03
6 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:00:03
7 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick Step 0:00:03
8 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx – Quick Step 0:00:03
9 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:00:03
10 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:03
11 Javier Moreno Bazan (Esp) Movistar Team 0:00:03
12 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:00:03
13 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:03
14 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick Step 0:00:03
15 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:00:03
16 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:00:07
17 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:00:07
18 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:00:07
19 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:00:07
20 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:00:07
21 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:00:09
22 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:00:09
23 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:00:09
24 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:09
25 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:00:09
26 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:00:09
27 Luka Mezgec (Slo) Orica – BikeExchange 0:00:10
28 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Orica – BikeExchange 0:00:10
29 Damien Howson (Aus) Orica – BikeExchange 0:00:10
30 Simon Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:00:10
31 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha 0:00:11
32 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:00:11
33 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:00:11
34 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:00:11
35 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:00:11
36 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:00:11
37 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:00:12
38 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:00:13
39 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff 0:00:13
40 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 0:00:13
41 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff 0:00:13
42 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff 0:00:13
43 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff 0:00:13
44 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
45 Luis Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
46 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
47 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
48 Amets Txurruka (Esp) Orica – BikeExchange 0:00:14
49 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
50 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
51 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:00:14
52 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:00:14
53 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:00:14
54 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:00:14
55 Carlos Barbero Cuesta (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
56 Christian Meier (Can) Orica – BikeExchange 0:00:16
57 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:16
58 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:16
59 Ruben Zepuntke (GER) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:16
60 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:16
61 Moreno Moser (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:16
62 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:20
63 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:20
64 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:20
65 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:20
66 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:20
67 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:21
68 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:21
69 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:21
70 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:21
71 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:21
72 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:00:23
73 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:24
74 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step 0:00:24
75 Christian Knees (GER) Team Sky 0:00:27
76 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:31
77 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 0:00:31
78 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:00:32
79 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:00:34
80 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:34
81 Grega Bole (Slo) Nippo – Vini Fantini 0:00:34
82 Patrick Gretsch (GER) Ag2r La Mondiale 0:00:34
83 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:34
84 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:34
85 Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:34
86 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:34
87 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:00:34
88 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:00:35
89 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:00:35
90 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:00:35
91 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:00:35
92 Igor Anton Hernandez (Esp) Dimension Data 0:00:35
93 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling 0:00:35
94 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:00:35
95 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:00:35
96 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling 0:00:35
97 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling 0:00:35
98 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:00:35
99 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:36
100 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:36
101 Omar Fraile Matarranz (Esp) Dimension Data 0:00:37
102 Marc Fournier (Fra) FDJ 0:00:39
103 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:40
104 Imanol Estevez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:40
105 Mikel Bizkarra (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:40
106 Alex Aranburu (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:40
107 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:00:41
108 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling 0:00:43
109 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling 0:00:43
110 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos – BH 0:00:44
111 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Burgos – BH 0:00:44
112 Pablo Torres Muino (Esp) Burgos – BH 0:00:44
113 Igor Merino Cortazar (Esp) Burgos – BH 0:00:44
114 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:45
115 Arnau Solé Vall (Esp) Burgos – BH 0:00:45
116 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:00:48
117 Manuel Sola (Esp) Burgos – BH 0:00:48
118 Zico Waeytens (Bel) Team Giant – Alpecin 0:00:50
119 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:00:50
120 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:00:50
121 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:50
122 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:50
123 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:50
124 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:00:50
125 Chad Haga (USA) Team Giant – Alpecin 0:00:50
126 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:52
127 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:54
128 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:00:54
129 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:54
130 Antonio Nibali (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:54
131 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:00:56
132 Alan Marangoni (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:17
133 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:17
134 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ 0:01:18
135 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:01:18
136 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ 0:01:18
137 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:01:19
138 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha 0:01:20
139 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:26
140 Reinier Honig (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:26
141 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:26
142 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:26
143 André Looij (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:26
144 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:26
145 Ibai Salas (Esp) Burgos – BH 0:01:27
146 Xabier Zandio Echaide (Esp) Team Sky 0:01:34
147 Adam Blythe (GBr) Tinkoff 0:01:43
148 Adrian Gonzalez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:50
149 Eneko Lizarralde (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:50
150 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:50
151 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff 0:01:57
152 Mitchell Docker (Aus) Orica – BikeExchange 0:02:10
153 Nicholas Schultz (Aus) Orica – BikeExchange 0:02:10
154 Blel Kadri (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:43
155 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:52
156 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:03:12
157 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:14