Fot. Team Novo Nordisk

Tegoroczny Tour de Pologne był dla drużyny Novo Nordisk pierwszym wyścigiem etapowym rangi World Tour. Dla ekipy składającej się wyłącznie z diabetyków to kolejny wielki krok naprzód. 

Ekstremalnie trudne warunki atmosferyczne i wymagająca trasa sprawiły, że do Krakowa dojechała zaledwie połowa peletonu. Drużyna Novo Nordisk także odczuła trudy wyścigu, ale zdołali go ukończyć dwaj kolarze – Javier Megias i Charles Planet.

22-letni Francuz Planet udzielił wywiadu portalowi cyclingquotes, któremu powiedział, że Tour de Pologne był najtrudniejszym wyścigiem, w jakim kiedykolwiek jechał.

Tour de Pologne to bardzo trudny wyścig. Po pierwsze, wystartowało w nim dwustu zawodników, myślę, że robi to wielką różnicę. Po drugie, złe warunki atmosferyczne uczyniły go jeszcze trudniejszym. Nigdy dotąd nie pokonałem tak trudnego, długiego i rozgrywanego w tak złej pogodzie etapu, jak piąty – powiedział Planet.

Charles Planet jest jednym z najbardziej utalentowanych i pozytywnie rokujących na przyszłość kolarzy Novo Nordisk. Obecny sezon jest jego najlepszym.

Ogólnie rzecz biorąc, jestem zadowolony z tego sezonu, ponieważ ukończyłem każdy wyścig i czuję się silniejszy niż w poprzednim. Ale jak dotąd nie mam dobrych wyników, więc chciałbym to poprawić. W tym sezonie czekają mnie jeszcze wyścigi w Danii i w Belgii – zapowiedział Planet.

Materiał o występie Teamu Novo Nordisk w Tour de Pologne 2016 zrobiła telewizja inCycle działająca przy Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Zarówno autorzy tego materiału, dyrektorzy sportowi oraz kolarze są zgodni co do tego, że występ w naszym narodowym tourze jest dla ekipy diabetyków kolejnym krokiem naprzód, dzięki któremu zdobyli doświadczenie niezbędne w dalszym rozwoju. Menedżer drużyny Phil Sutherland deklaruje, że ich celem jest wystartowanie w Tour de France, na co dają sobie czas do 2021 roku.

Obecnie najwyżej sklasyfikowanym w klasyfikacji generalnej Tour of Denmark kolarzem Novo Nordisk jest własnie Charles Planet. Po królewskim etapie zajmuje on 46. lokatę i traci do lidera prawie dziewięć minut.