tinkoffteam.com

Alberto Contador i Roman Kreuziger poprowadzą ekipę Tinkoff podczas jednodniowego wyścigu Clasica San Sebastian.

Obecność Alberto Contadora i Romana Kreuzigera daje ekipie Olega Tinkova możliwość grania na dwóch liderów. Pagórkowata trasa odpowiada zarówno Hiszpanowi, który powraca do ścigania po wycofaniu się z Tour de France, jak i mistrzowi Czech, który ma już na swoim koncie zwycięstwo w San Sebastian.

Na trasie wyścigu znajduje się sześć podjazdów, a ostatnie 60 kilometrów zazwyczaj decyduje o zwycięstwie. O tym jakim klasykiem jest Clasica San Sebastian opowiada dyrektor sportowy ekipy Tinkoff Patxi Villa:

“San Sebastian to specyficzny wyścig, gdzie często startują zawodnicy mający w nogach Tour de France i tacy, którzy przygotowują się do Vuelty. Jeśli wracasz z Touru to zazwyczaj jesteś w dobrej formie i masz jakąś przewagę nad tymi którzy planują start w Hiszpanii, bo być może mają już dobrą nogę, ale brakuje im prędkości. Z drugiej strony Ci którzy startowali we Francji mają tylko kilka dni na regenerację.”

Skład Tinkoff uzupełniają Oscar Gatto, Jesus Hernandez, Sergio Paulinho, Evgeny Petrov, Ivan Rovny i Yury Trofimov. W drużynie nie znalazł się ostatecznie Rafał Majka, który przygotowuje się do startu w Igrzyskach Olimpijskich.

Źródło: tinkoffteam.com